NM i friidrett 2018
NM i friidrett 2018 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Byrkjelo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Byrkjelo stadion | ||
Dato | 17.–19. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2017 – 2019 |
NM i friidrett 2018 består av en rekke arrangementer. Hovedmesterskapet i friidrett for seniorer ble arrangert på Byrkjelo stadion i Gloppen 17.–19. august, med Breimsbygda IL som arrangør.[1] Det var fjerde gang Byrkjelo var arrangør, etter NM i friidrett 1988, NM i friidrett 1999 og NM i friidrett 2011. Kongepokalene ble tildelt spydkasteren Sigrid Borge, med seier i spyd på 60,70, og Karsten Warholm som vant både 400 m hekk og 400 m.[2]
- Karsten Warholm vant kongepokalen 2018
- Sigrid Borge vant kongepokalen 2018
Følgende seniormesterskap ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2018
- NM i mangekamp innendørs 2018
- NM i terrengløp 2018
- NM i stafetter 2018
- NM i kappgang 2018
- NM i motbakkeløp 2018
- NM i ultraløp 2018 100 km
- NM i ultraløp 2018 ultraterreng
- NM i halvmaraton 2018
- NM i mangekamp 2018
- NM i terrengløp 2018
- NM i maraton 2018
Det blir også arrangert egne mesterskap for juniorer og veteraner, og i flere tilfeller var det egne junior- og veteranklasser i mesterskapene nevnt over.
Resultater fra hovedmesterskapet, kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | Norna-Salhus IL | 11,68 |
02 | Ingvild Meinseth | Sørild FIK | 12,30 |
03 | Mari Gilde Brubak | Trondheim Friidrett | 12,34 |
4. | Malin Bårdsgård Kulseth | Selsbakk IF | 12,38 |
5. | Astrid Mangen Cederkvist | Sandnes IL | 12,41 |
6. | Marte Pettersen | Trondheim Friidrett | 12,41 |
7. | Agathe Holtan Wathne | Sandnes IL | 12,48 |
8. | Nathalie Ommundsen Johnsen | Idrettslaget Skjalg | 12,65 |
Ezinne Okparaebo vant øvelsen for 13. gang.
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Line Kloster | Sportsklubben Vidar | 24,03 |
02 | Christine Bjelland Jensen | IL Gular | 24,26 |
03 | Marte Pettersen | Trondheim Friidrett | 24,49 |
4. | Elisabeth Slettum | Idrettslaget Skjalg | 24,50 |
5. | Astrid Mangen Cederkvist | Sandnes IL | 24,56 |
6. | Ingvild Meinseth | Sørild FIK | 24,87 |
7. | Malin Bårdsgård Kulseth | Selsbakk IF | 25,03 |
8. | Mari Gilde Brubak | Trondheim Friidrett | 25,51 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Amalie Iuel | Tyrving IL | 54,68 |
02 | Sara Dorthea Jensen | Kristiansands IF | 54,89 |
03 | Hedda Hynne | Strindheim IL | 56,41 |
4. | Sara Havang | Selsbakk IF | 58,12 |
5. | Vår Åsheim | Ullensaker/Kisa IL | 58,96 |
6. | June Sæbøe Tveit | Norna-Salhus IL | 59,71 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hedda Hynne | Strindheim IL | 2.06,97 |
02 | Amalie Manshaus Sæten | Ullensaker/Kisa IL | 2.07,63 |
03 | Yngvild Elvemo | IL i BUL | 2.07,80 |
4. | Sanne Njaastad | Sportsklubben Vidar | 2.10,89 |
5. | Vilde Våge Henriksen | Haugesund Idrettslag | 2.11,94 |
6. | Karoline Daland | Sørild FIK | 2.12,40 |
7. | Christina Maria Toogood | Sandnes IL | 2.12,66 |
8. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund Idrettslag | 2.12,73 |
9. | Grethe Tyldum | Steinkjer Friidrettsklubb | 2.13,34 |
10. | Tina Helen Bergem | Kristiansands IF | 2.22,70 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigrid Jervell Våg | IL i BUL | 4.31,14 |
02 | Yngvild Elvemo | IL i BUL | 4.31,75 |
03 | Christina Maria Toogood | Sandnes IL | 4.32,77 |
4. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund Idrettslag | 4.35,49 |
5. | Ingrid Emilsen Kristiansen | IL i BUL | 4.37,59 |
6. | Pia Bålsrud | IL i BUL | 4.39,78 |
7. | Marie Synnøve Qvale | IK Tjalve | 4.41,09 |
8. | Tessa Frenay | Halden IL | 4.41,56 |
9. | Vilde Våge Henriksen | Haugesund Idrettslag | 4.50,05 |
10. | Bertine-Helene Færø | Varegg | 4.58,21 |
Sigrid Jervell Våg vant øvelsen for 2. år på rad.
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigrid Jervell Våg | IL i BUL | 16.19,14 |
02 | Vienna Søyland Dahle | Idrettslaget Skjalg | 16.19,28 |
03 | Pernilla Eugenie Epland | Stord IL | 16.21,38 |
4. | Sara Aarseth Jünger | Stavanger FIK | 17.13,22 |
5. | Christine Næss | Asker SK | 17.13,54 |
6. | Maryna Novik | IF Klypetussen | 17.22,61 |
7. | Lina Rivedal | IL Gular | 17.32,02 |
Julie Benedicte Bakkom Aspesletten | Stavanger FIK | DNF |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Pernilla Eugenie Epland | Stord IL | 34.04,98 |
02 | Maria Sagnes Wågan | Namdal løpeklubb | 34.10,11 |
03 | Vienna Søyland Dahle | Idrettslaget Skjalg | 34.57,00 |
4. | Sara Aarseth Jünger | Stavanger FIK | 36.05,44 |
5. | Maryna Novik | IF Klypetussen | 36.16,22 |
6. | Sylvia Thorson Nordskar | Strindheim IL | 36.36,55 |
7. | Julie Benedicte Bakkom Aspesletten | Stavanger FIK | 37.23,20 |
Tonje Gresslien | Haugesund Idrettslag | DNF |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Isabelle Pedersen | IL i BUL | 13,04 |
02 | Agathe Holtan Wathne | Sandnes IL | 13,85 |
03 | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 14,00 |
4. | Kristina Stensvoll Reppe | Ranheim IL | 14,28 |
5. | Magdeli Støten | Sarpsborg IL | 14,49 |
6. | Tonje Moen | Ullensaker/Kisa IL | 14,60 |
7. | Emilie Sandberg | Sandnes IL | 15,04 |
Isabelle Pedersen vant øvelsen for 6. gang.
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Line Kloster | Sportsklubben Vidar | 58,64 |
02 | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 59,16 |
03 | Solveig Hernandez Vråle | IL Sandvin | 59,17 |
4. | Marie Skjæggestad | Tyrving IL | 1.00,05 |
5. | Elisabeth Slettum | Idrettslaget Skjalg | 1.00,15 |
Nora Kollerød Wold | Fredrikstad IF | DNS |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Delphine Poirot | IL i BUL | 11.29,46 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal | IK Tjalve | DNS |
Kun 1 deltaker etter at Karoline Bjerkeli Grøvdal trakk seg fra øvelsen.
3000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Merete Helgheim | Gloppen Friidrettslag | 13.55,77 |
02 | Siri Gamst Glittenberg | Laksevåg TIL | 14.51,79 |
03 | Fride Møller Flatin | Dimna IL | 14.54,49 |
4. | Maren Karlsen Bekkestad | Sturla IF | 15.19,74 |
5. | Josefin Greiff | Larvik Turn & IF | 15.24,16 |
6. | Lisa Måren Løseth | IL Høyang | 15.35,20 |
7. | Emma Marie Strand | IK Hind | 16.19,76 |
8. | Ida Måren Løseth | IL Høyang | 16.43,76 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Oda Utsi Onstad | Norna-Salhus IL | 6,25 |
02 | Kristina Stensvoll Reppe | Ranheim IL | 6,00 |
03 | Sigrid Kleive | Ålesund FIK | 5,72 |
4. | Mia Guldteig Lien | Ranheim IL | 5,71 |
5. | Petra Stepankova | Tyrving IL | 5,55 |
6. | Hanne Berit Irgens | Sandnes IL | 5,42 |
7. | Johanne Rise Kvalen | Dimna IL | 5,29 |
8. | Karoline Jæger | Aremark IF | 5,28 |
9. | Kristine Moberg | Os Turnforening | 5,25 |
10. | Ida Marcussen | IK Våg | 5,22 |
11. | Hannah Rimstad Steffensen | Fana IL | 5,21 |
12. | Thale Leirfall Bremset | Stjørdal Friidrettsklubb | 5,16 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Tonje Angelsen | IK Tjalve | 1,85 |
02 | Karen Høystad | Lillehammer IF | 1,70 |
03 | Elise Martinsen Nedberg | IL Sandvin | 1,70 |
4. | Thea Leirfall Bremset | Stjørdal Friidrettsklubb | 1,70 |
5. | Sigrid Kleive | Ålesund FIK | 1,65 |
6. | Elin Maria Forsberg Dale | IK Tjalve | 1,60 |
Tonje Angelsen vant øvelsen for 6. gang.
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Oda Utsi Onstad | Norna-Salhus IL | 13,33 |
02 | Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 12,87 |
03 | Monika Elisabeth Benserud | IL Gneist | 12,85 |
4. | Mari Sellevåg Aarø | Norna-Salhus IL | 12,37 |
5. | Julie Margrete Gaustad | IL i BUL | 12,04 |
6. | Ida Marcussen | IK Våg | 11,86 |
7. | Solveig Hernandez Vråle | IL Sandvin | 11,79 |
8. | Emily Nyborg | Steinkjer Friidrettsklubb | 11,49 |
9. | Elise Sanden Søvik | IK Tjalve | 11,46 |
10. | Sofie Olsholt | IK Tjalve | 11,46 |
11. | Julie Marie Tangerås Bressand | Norna-Salhus IL | 11,24 |
12. | Elisabeth Bolstad Raa | Fana IL | 10,86 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Birgitte Kjuus | Ullensaker/Kisa IL | 3,90 |
02 | Lene Retzius | IL i BUL | 3,90 |
03 | Hedda Marie Kjølberg Hauge | Ski IL | 3,50 |
4. | Stine Grong Ruud | Stjørdal Friidrettsklubb | 3,50 |
5. | Tiril Malm Sunde | Moelven IL | 3,40 |
6. | Agnes Elisabeth Morud | Ranheim IL | 3,30 |
7. | Johanne Eline Larsen | Urædd | 3,20 |
8. | Maria Vie Ytrearne | Fana IL | 3,00 |
9. | Synne Marie Engebretsen | Fana IL | 2,80 |
Birgitte Kjuus tok sitt første NM-gull. Lene Retzius greide ikke å vinne øvelsen for 5. år på rad.
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Matilde Roe | FRI IL | 13,39 |
02 | Mona Ekroll Jaidi | Norna-Salhus IL | 12,66 |
03 | Marit Jørgenrud | Spydeberg IL | 11,88 |
4. | Berit Stunes Isene | Sturla IF | 11,68 |
5. | Julie Noraberg Nilsen | Seljord Idrettslag | 11,64 |
6. | Birthe Franck-Petersen | Ålesund FIK | 11,59 |
7. | Elisabeth Thon Rosvold | Asker SK | 11,54 |
8. | Kristina Thunem | Fiskå IL | 11,24 |
9. | Julie Woie Flølo | IL Gular | 11,17 |
10. | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 10,37 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Ekroll Jaidi | Norna-Salhus IL | 50,27 |
02 | Grete Etholm | IK Tjalve | 47,09 |
03 | Else Lundestad Bakkelid | Gloppen Friidrettslag | 46,95 |
4. | Matilde Roe | FRI IL | 46,81 |
5. | Solveig Fredriksen | Fana IL | 45,40 |
6. | Marit Årdalsbakke | Gloppen Friidrettslag | 44,55 |
7. | Vilde Indseth Holten | IK Tjalve | 44,14 |
8. | Berit Stunes Isene | Sturla IF | 42,38 |
9. | Elisabeth Thon Rosvold | Asker SK | 40,44 |
10. | Hedda Hauge Aasgård | IL Gular | 40,27 |
11. | Julie Horak Elders | Halden IL | 37,72 |
12. | Oda Marie Myklebust | IL Gular | 35,91 |
Lotta Flatum Fallingen | Brandbu IF | nm |
Grete Etholm greide ikke å vinne øvelsen for 18. år på rad. Mona Ekroll Jaidi er den tredje utøver som vinner NM i diskos for kvinner siden 1984 (de to andre er Mette Bergmann og Grete Etholm).
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sigrid Borge | Osterøy IL | 60,70 |
02 | Ane Dahlen | Tyrving IL | 51,91 |
03 | Kristina Kristianslund | Bækkelagets SK | 50,93 |
4. | Maria Børstad Jensen | Stjørdal Friidrettsklubb | 50,21 |
5. | Mali Ingeborg Vollan Marstad | Stjørdal Friidrettsklubb | 49,22 |
6. | Emilie Ingerø | Halden IL | 48,01 |
7. | Lena Marie Hansen | Nittedal IL | 46,49 |
8. | Vår Eik Litland | Laksevåg TIL | 40,79 |
9. | Andrine Hjellen Haugland | Ørsta IL | 39,71 |
10. | Julie Woie Flølo | IL Gular | 39,35 |
11. | Julie Heiervang Johnsen | Stjørdal Friidrettsklubb | 37,98 |
12. | Andrea Leerbeck | Lillehammer IF | 37,51 |
13. | Linnea Greiff | Larvik Turn & IF | 36,79 |
Sigrid Borge vant kongepokalen med dette resultatet.
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Trude Raad | Gloppen Friidrettslag | 63,96 |
02 | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 63,31 |
03 | Helene Sofie Slottholm Ingvaldsen | Norna-Salhus IL | 56,75 |
4. | Marte Rygg Årdal | Gloppen Friidrettslag | 54,94 |
5. | Mona Ekroll Jaidi | Norna-Salhus IL | 52,02 |
6. | Solveig Fredriksen | Fana IL | 50,88 |
7. | Oda Marie Myklebust | IL Gular | 50,85 |
8. | Helle Henriksen Hvidsten | Modum Friidrettsklubb | 48,49 |
9. | Hedda Hauge Aasgård | IL Gular | 45,20 |
10. | Kristina Thunem | Fiskå IL | 44,33 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Petra Stepankova Mari Drabløs Marie Skjæggestad Amalie Iuel | IL Tyrving | 2:12.04 |
02 | Cecilia Johanna Carneiro Håkegård Malin Bårdsgård Kulset Jorunn Bjørkli Bakløkk Sara Havang | Selsbakk | 2:14.04 |
03 | Tonje Moen Birgitte Kjuus Vår Åsheim Amalie Manshaus Sæten | Ullensaker/Kisa IL | 2:15.10 |
Resultater fra hovedmesterskapet, menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jonathan Quarcoo | FIK Orion | 10,70 |
02 | Mathias Hove Johansen | Idrettslaget Skjalg | 10,86 |
03 | Jonas Tapani Halonen | Tyrving IL | 10,94 |
4. | Even Meinseth | IL Gular | 10,95 |
5. | Filip Bøe | Fana IL | 11,14 |
6. | Christian Mensah | Trondheim Friidrett | 11,18 |
7. | Christian Marthinussen | Fana IL | 11,24 |
8. | Nickolai Alieu Jallow | IK Tjalve | 11,33 |
Jonathan Quarcoo vant både 100 meter og 200 meter for 2. år på rad.
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jonathan Quarcoo | FIK Orion | 20,84 |
02 | Mathias Hove Johansen | Idrettslaget Skjalg | 21,44 |
03 | Muhammed Dodou Jatta | Norna-Salhus IL | 21,57 |
03 | Joachim Sandberg | Sandnes IL | 21,57 |
5. | Jonatan Greni Bjerkaas | Tyrving IL | 21,62 |
6. | Even Pettersen | Trondheim Friidrett | 21,87 |
7. | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø TIF | 22,07 |
8. | Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 22,11 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karsten Warholm | Dimna IL | 47,32 |
02 | Mike Lubsen | Idrettslaget Skjalg | 48,24 |
03 | Fredrik Øvereng | Overhalla IL | 48,83 |
4. | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 49,48 |
5. | Lars Gausemel Stølen | Tyrving IL | 50,40 |
6. | Henrik Semb | Larvik Turn & IF | 51,14 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Thomas Arne Roth | Ullensaker/Kisa IL | 1.50,63 |
02 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1.50,78 |
03 | Markus Einan | Ullensaker/Kisa IL | 1.51,02 |
4. | Didrik Hexeberg Warlo | Tyrving IL | 1.52,36 |
5. | Sigurd Tveit | Kristiansand Løpeklubb | 1.52,92 |
6. | Terje Snarby | Ullensaker/Kisa IL | 1.52,95 |
7. | Emil Oustad | Friidrettsklubben Ren-Eng | 1.53,67 |
8. | Per Andreas Roth | Ullensaker/Kisa IL | 2.02,33 |
Sondre Dingsør | IL Gular | DNS |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes IL | 4.03,54 |
02 | Ferdinand Kvan Edman | IK Tjalve | 4.06,44 |
03 | Mats Hauge | IL Gular | 4.07,41 |
4. | Ånung Viken | Vollan IL | 4.08,26 |
5. | Sondre Juven | Nesbyen IL | 4.09,01 |
6. | Andreas Vangsnes | Ålesund FIK | 4.09,06 |
7. | Erik Udø Pedersen | Kristiansand Løpeklubb | 4.09,91 |
8. | Jacob Boutera | IL Gular | 4.10,65 |
9. | Thomas Jefferson Byrkjeland | IK Tjalve | 4.10,79 |
10. | Sindre Solbakken Omvik | Rosendal TL | 4.10,87 |
11. | Henrik Hanssen | Ullensaker/Kisa IL | 4.12,13 |
12. | Moa Abounnachat Bollerød | Sem IF | 4.19,82 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 14.13,80 |
02 | Ørjan Grønnevig | Stavanger FIK | 14.22,06 |
03 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 14.25,69 |
4. | Per Svela | IL Gular | 14.26,09 |
5. | Sigurd Ruud Skjeseth | IK Tjalve | 14.28,81 |
6. | Bjørnar Sandnes Lillefosse | IL Gular | 14.33,46 |
7. | Ørjan Kjeldsli | Stadsbygd IL | 14.34,54 |
8. | Trond Ørjan Eide | Strindheim IL | 14.41,25 |
9. | Ole-Petter Fjeld | Tønsberg Friidrettsklubb | 14.41,79 |
10. | Håkon Stavik | Ålesund FIK | 14.45,10 |
11. | Senay Amlesom Fissehatsion | IK Tjalve | 14.54,56 |
12. | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 14.56,60 |
13. | Haben Brhane Gebrehiwet | Strindheim IL | 15.04,92 |
14. | Halfdan-Emil Færø | Varegg | 15.05,33 |
15. | Erik Lomås | Salangen IF | 15.22,35 |
16. | Mats Bjørgum | Strindheim IL | 15.24,84 |
17. | Odd Gundersen Sagbakken | Friidrettsklubben Ren-Eng | 15.26,58 |
18. | Albert Didriksen | Oslostudentenes IK | 15.32,17 |
19. | Mathias Flak | Steinkjer Friidrettsklubb | 15.33,55 |
20. | Lars Agnar Hjelmeset | Nittedal IL | 15.40,18 |
21. | Tedros Gebretensai Haile | Haugesund Idrettslag | 15.46,77 |
22. | Simen Ellingsdalen | Steinkjer Friidrettsklubb | 15.47,40 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Okubamichael Fissehatsion | IK Tjalve | 29.34,99 |
02 | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 29.44,17 |
03 | Marius Øyre Vedvik | IL Gular | 29.45,98 |
4. | Erik Udø Pedersen | Kristiansand Løpeklubb | 30.02,96 |
5. | Trond Ørjan Eide | Strindheim IL | 30.19,25 |
6. | Ørjan Kjeldsli | Stadsbygd IL | 30.21,79 |
7. | Narve Gilje Nordås | Sandnes IL | 30.22,76 |
8. | Bjørnar Sandnes Lillefosse | IL Gular | 30.26,28 |
9. | Petter Mekvik Rypdal | Strindheim IL | 30.53,28 |
10. | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 30.55,76 |
11. | Haben Brhane Gebrehiwet | Strindheim IL | 30.59,78 |
12. | Eivind Øygard | Jølster IL | 31.01,45 |
13. | Lars Lunde | Stord IL | 31.19,46 |
14. | Halfdan-Emil Færø | Varegg | 31.23,02 |
15. | Andreas Iden | IL Gneist | 31.34,71 |
16. | Erlend Gjerdevik Sørtveit | Strindheim IL | 31.44,44 |
17. | Simen Ellingsdalen | Steinkjer Friidrettsklubb | 31.58,85 |
18. | Ole Mikal Tørsdal | Haugesund Idrettslag | 32.05,55 |
19. | Henrik Nordtug | Steinkjer Friidrettsklubb | 32.17,25 |
20. | Kristian Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 33.06,67 |
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vladimir Vukicevic | Sportsklubben Vidar | 13,84 |
02 | Håvard Becker | Sem IF | 15,33 |
03 | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 16,38 |
Sondre Guttormsen | Ski IL | DNS |
Kun tre deltakere. Sondre Guttormsen trakk seg fordi øvelsen gikk samtidig med finalen i stavsprang.
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karsten Warholm | Dimna IL | 49,01 |
02 | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø TIF | 52,22 |
03 | Joachim Sandberg | Sandnes IL | 53,34 |
4. | Håvard Becker | Sem IF | 55,25 |
5. | Henrik Semb | Larvik Turn & IF | 57,33 |
Andreas Haara Bakketun | IL Gneist | DNS |
Karsten Warholm vant kongepokalen med dette resultatet.
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 8.58,49 |
02 | Abduljaleel Mohamoud Ismail Hir | Selsbakk IF | 9.16,51 |
03 | Fredrik Sandvik | Askim IF | 9.25,05 |
Ådne Andersen | Dimna IL | DNF |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Håvard Haukenes | Norna-Salhus IL | 19.41,20 |
02 | Tobias Lømo | IK Tjalve | 24.24,63 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Henrik Flåtnes | Tønsberg Friidrettsklubb | 7,51 |
02 | Martin Roe | FRI IL | 7,39 |
03 | Amund Høie Sjursen | IL Gneist | 7,20 |
4. | Brede Solberg Stølen | Ranheim IL | 7,05 |
5. | Ingar Kiplesund | Trondheim Friidrett | 7,04 |
6. | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 7,01 |
7. | Marius Bull Hjeltnes | IK Tjalve | 6,80 |
8. | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 6,64 |
9. | Sondre Vie Ytrearne | Fana IL | 6,17 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Erlend Bolstad Raa | Fana IL | 2,00 |
02 | Frederik Jahr | Tyrving IL | 2,00 |
03 | Vetle Raa Ellingsen | Fana IL | 2,00 |
03 | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 2,00 |
5. | Jon Simen Hilstad Mangset | Moelven IL | 1,95 |
6. | Inge Gabriel Eide Johnsen | Fana IL | 1,90 |
7. | Henrik Johan Fjærestad Holmberg | Vik IL | 1,90 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ingar Kiplesund | Trondheim Friidrett | 14,83 |
02 | Jesper Vestbø | IK Tjalve | 14,70 |
03 | Sindre Almsengen | IK Tjalve | 14,65 |
4. | Henrik Flåtnes | Tønsberg Friidrettsklubb | 14,58 |
5. | Joakim Henrik Urdahl | Syril IL | 14,53 |
6. | Jonathan Varela Byrkjenes | Norna-Salhus IL | 14,42 |
7. | Viljar Helgestad Gjerde | Norna-Salhus IL | 14,25 |
8. | Marius Bull Hjeltnes | IK Tjalve | 14,20 |
9. | Erlend Bolstad Raa | Fana IL | 13,86 |
10. | Per Bucher Johannessen | Fana IL | 13,84 |
11. | Marius Kristoffer Tronslien | Sturla IF | 13,82 |
12. | Sondre Vie Ytrearne | Fana IL | 13,50 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Sondre Guttormsen | Ski IL | 5,50 |
02 | Eirik Greibrokk Dolve | Fana IL | 5,20 |
03 | Andreas Fernandes Thomaz Gjesdal | IK Tjalve | 4,80 |
4. | Fredrik Weiseth | Ranheim IL | 4,70 |
5. | Bjørn Øivind Berger | IL Pioner | 4,50 |
6. | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 4,40 |
7. | Kasper Fjeldstad | Norna-Salhus IL | 4,30 |
8. | Fabian August Furnes Warpe | Laksevåg TIL | 4,30 |
9. | Simen Guttormsen | Ski IL | 4,20 |
10. | Christian Vik Pettersen | IL Gular | 4,20 |
Eirik Greibrokk Dolve greide ikke å vinne øvelsen for 6. år på rad.
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Marcus Thomsen | IK Tjalve | 19,82 |
02 | Sven Martin Skagestad | Norna-Salhus IL | 18,04 |
03 | Ola Stunes Isene | Sturla IF | 17,20 |
4. | Martin Roe | FRI IL | 14,10 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ola Stunes Isene | Sturla IF | 60,46 |
02 | Sven Martin Skagestad | Norna-Salhus IL | 60,37 |
03 | Fredrik Amundgård | Tyrving IL | 56,13 |
4. | Thor Olav Rosvold | IK Tjalve | 46,97 |
5. | Erik Johannes Rosvold | Asker SK | 43,69 |
6. | Martin Roe | FRI IL | 42,83 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gardar Fridriksson | Norna-Salhus IL | 64,99 |
02 | Alexander Skorpen | Halden IL | 64,63 |
03 | Donavan Miloss | FIK Orion | 64,12 |
4. | Vebjørn Kaldahl Bottenvik | Bryne Friidrettsklubb | 63,54 |
5. | Myron Weinberg | Kristiansands IF | 62,23 |
6. | Martin Roe | FRI IL | 61,69 |
7. | Jarl Bernhard Bjørklund | Halden IL | 61,48 |
8. | Simon Hjelle Lidal | Gloppen Friidrettslag | 57,33 |
9. | Sondre Alexander Høyland | Tyrving IL | 56,69 |
Christer Stenersrød | Halden IL | nm |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 74,27 |
02 | Thomas Mardal | Gloppen Friidrettslag | 70,01 |
03 | Evald Osnes Devik | Gloppen Friidrettslag | 60,53 |
4. | Kjetil Røste Ringen | Brandbu IF | 57,56 |
5. | Steinar Kleppe | Gloppen Friidrettslag | 57,37 |
6. | Jon Bernhard Steinkopf Nerdal | Norna-Salhus IL | 56,94 |
7. | Hans Sande | Gloppen Friidrettslag | 54,59 |
8. | Sondre Kolbjørnsen | IL Gneist | 54,27 |
9. | Kristen Brosvik | Ask IL | 53,12 |
10. | Marius Grinden | Løten Friidrett | 51,45 |
11. | Herman Velle Aurdal | Sykkylven IL | 50,63 |
12. | Joachim Heier | Laksevåg TIL | 45,77 |
Håkon Eik Litland | Laksevåg TIL | nm |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sander Steen Myrvang Andreas Roth Markus Einan Thomas Roth | Ullensaker/Kisa IL | 1:53.98 |
02 | Sergejs Kononovs Mathias Hove Johansen Simen Tjelta Larsen Mike Lubsen | IL Skjalg | 1:54.61 |
03 | Edem Schaanning Agbo Johannes Kalleberg Birmeji Geda Wayu Luca Thompson | IL i BUL | 1:56.55 |
Referanser
Kilder
- NM Byrkjelo 2018
- Resultatliste Dag 1 Arkivert 9. september 2018 hos Wayback Machine.
- Resultatliste Dag 2 Arkivert 9. september 2018 hos Wayback Machine.
- Resultatliste Dag 3 Arkivert 9. september 2018 hos Wayback Machine.