Ordu'da 2024 Türkiye yerel seçimleri
| |||||||||||
| |||||||||||
|
2024 Türkiye yerel seçimleri'nde (resmî adıyla 31 Mart 2024 Mahallî İdareler Genel Seçimleri), Ordu Büyükşehir Belediyesi ve 3 ilçenin beldenin belediye başkanı seçilmiştir.
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
604.851 | 2.227 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[1] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Mehmet Hilmi Güler | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Zekai Sana | |||||||
DEM Parti | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Necmettin Durmuş | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Enver Yılmaz | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Adem Ağca | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Halit Duyar | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Sedat Kutlu | |||||||
DP | Demokrat Parti | Serhat Çelebioğlu | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Bülent Dinç | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Muammer Belen | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Damla Baytekin | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Necati Kalender | |||||||
TKH | Türkiye Komünist Hareketi | Alev Doğan | |||||||
HAK-PAR | Hak ve Özgürlükler Partisi | Sevda Kokum | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Adem Baş | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Sezer Yetgin | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Sevinç Başaran | |||||||
TİP | Türkiye İşçi Partisi | Semih Yıldız | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Rıfat Yılmaz | |||||||
YTP | Yeni Türkiye Partisi | Engin Akdal | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Seyfi Düzek | |||||||
Toplam | |||||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mehmet Hilmi Güler (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Mehmet Hilmi Güler (AK Parti) |
İlçeler
Akkuş
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
18.711 | 83 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | İsa Demirci | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Recai Çakır | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Cafer Barış Satılmış | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Alpay Kocagöz | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | İdris İmran Özkaya | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ali Varlı | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Vahit Bektaşoğlu | |||||||
HKP | Türkiye Komünist Partisi | Emine Nur Akdoğan | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | İslam Türedi | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: İsa Demirci (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: İsa Demirci (AK Parti) |
Altınordu
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
168.129 | 532 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday [2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Ulaş Tepe | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Aşkın Tören [3] | |||||||
DEM Parti | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Aydın Er | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Çağatay Deniz | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Orhan Gündoğdu | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Haluk Şensoy | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Atıf Gürsoy [4] | |||||||
DP | Demokrat Parti | Ertuğrul Koç | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Mustafa Can | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Mustafa Can | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Ayhan Angın | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Yener Turan [5] | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mahmut Erol | |||||||
OCAK | Ocak Partisi | Şeref Türkmen | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Aşkın Tören (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Ulaş Tepe (CHP) |
Aybastı
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
16.562 | 62 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday [6] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | İzzet Gündoğar | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Teyfik Gülay | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Yüksel Ahmet Tokat | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Küpçük | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Osman Sesli | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Engin Sunma | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Muharrem İlhan | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Nazan Atav | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Beytullah Geçtan (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: İzzet Gündoğar (AK Parti) |
Çamaş
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
8.587 | 34 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday [7] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Leyla Çıtır | |||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Mahmut Ayparçası [3] | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Sezer Uçamaz | |||||||
Yeniden Refah | Yeniden Refah Partisi | Muhammet Küçüköksüz | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Musa Öztürk | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Mehmet Kartal | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Turgut Çamaş | |||||||
GP | Gelecek Partisi | Ahmet Özcan | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Berat Ay | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Alahitdin Giden | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mahmut Ayparçası (MHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Leyla Çıtır (CHP) |
Çatalpınar
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
10.764 | 41 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday [8] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Ahmet Özay | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Emin Ekin | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Ahmet Ali Abaç | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Ümit Özden | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Kemal Gönül | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Davut Kayada | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Nurittin Akbaşlı | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Adem Abak | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Özgür Şenyurt | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Ahmet Türe (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Ahmet Özay (AK Parti) |
Çaybaşı
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
9.957 | 44 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mesut Karayiğit | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | İsmet Yanık [3] | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | İsa Yurt | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Musa Aşçı | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Osman Akbaş | |||||||
Toplam | |||||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Hüseyin Semiz (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Mesut Karayiğit (Yeniden Refah) |
Fatsa
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
95.836 | 321 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | İbrahim Etem Kibar | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Ahmet Cemal Karaoğlanoğlu | |||||||
DEM Parti | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Kenan Kırkaya | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Burak Eroğlu | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Ferhat Aksu | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | İsmail Koçan | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Halit Demir | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Ayhan Çavuşoğlu | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Hakan Arslan | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Mehmet Baştürk | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Cem Aslantaş | |||||||
SOL Parti | Sol Parti | Rasul Şahin | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Rıdvan Çetin | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Murat Karaçuha | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Onur Güngör | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: İbrahim Etem Kibar (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: İbrahim Etem Kibar (AK Parti) |
Gölköy
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
22.665 | 85 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Fikri Uludağ | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Yaşar Yılmaz | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ahmet Sıddık Zor | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Cemil Şahin | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Abbas Ulucan | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Kenan Ekim | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Mustafa Karaahmetoğlu [9] | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Ahmet Tepe | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Fikri Uludağ (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Fikri Uludağ (AK Parti) |
Gülyalı
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
7.992 | 28 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Medet Sipahi | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Hasan Öztürk | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Zekayi Bekci | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Adile Aslan | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Levent Şaban Başkaya | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Yekda Öztürk | |||||||
GP | Gelecek Partisi | Adem Albayrak | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Uğur Cörüt | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Halil Cebeci | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Osman Erdaş [4] | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Ulaş Tepe (CHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Medet Sipahi (MHP) |
Gürgentepe
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
13.147 | 50 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Cemil Çoşkun | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Yener Yalçınkaya [3] | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Ekrem Yılmaz | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Mehmet Zor | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Oktay Kaya | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Hüseyin Palavar | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Bekir Kaya | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Yaşar Şahin (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Cemil Çoşkun (CHP) |
İkizce
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
11.371 | 55 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Osman Kaygı | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Bahri Söğüt | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Nütfullah Gül | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Erdal Kalyoncu | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Sezgin Şahinkaya | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Hasan Çalık | |||||||
DP | Demokrat Parti | Taner Sarı | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Erol Kışla | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Osman Kaygı (MHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Osman Kaygı (MHP) |
Kabadüz
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
6.388 | 27 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Yener Kaya | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Mustafa Kemal Baş | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Muzaffer Altınel | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Fazıl Uzun | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Demirel | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Olgun Poyraz | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Emrah Karakoç | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Mustafa Okutan | |||||||
DP | Demokrat Parti | Yasemin Şahin | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Ethem Eyigün | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Yener Kaya (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Yener Kaya (AK Parti) |
Kabataş
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
9.150 | 36 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Bülent Güney | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Yakup Yılmaz [3] | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Cemalettin Türk | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ahmet Kışla | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Yakup Zil | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Dilek Özdemir Boyraz | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Yusuf Korkmaz | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Yakup Yılmaz (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Bülent Güney (CHP) |
Korgan
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
21.711 | 78 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
İYİ Parti | İYİ Parti | Sait Korgan | % | ||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Tuncay Kiraz [3] | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Samet Bayrak | |||||||
Memleket | Memleket Partisi | Cengiz Bölek | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Selahattin Köklü | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Mahmut Eren Okur | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Hüseyin Yılmazlı | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Hakan Bayır | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Hasan Subaşı | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Tuncay Kiraz (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Sait Korgan (İYİ Parti) |
Kumru
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
22.917 | 84 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Yusuf Yalçuva | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Erol Özkan | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mevlüt Erşaru | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Bekir Köseoğlu | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Barış Av | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Şenol Özden | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Ekrem Öneş | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Yusuf Yalçuva (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Yusuf Yalçuva (AK Parti) |
Mesudiye
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
13.792 | 83 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Cengiz Koçyiğit | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Olgay Önalan | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Salih Yaman | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Ahmet Yılmaz | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Veli Bal | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Orhan Koç | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Bengisu Şahin | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Mehmet Akif Aydoğan | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Muammer Özer (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Cengiz Koçyiğit (AK Parti) |
Perşembe
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
26.529 | 116 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Cihat Albayrak | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Erol Batuk | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ümit Arslantürk | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Bayram Baştürk | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Fahri Gümüş | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Bahar Yılmaz [10] | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Devrim Arda Can Delibaşı | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Taylan İskender | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Faruk Piroğlu | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Ümit Akdeniz | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Tülay Yaren Haznedaroğlu | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mustafa Sayım Tandoğan (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Cihat Albayrak (AK Parti) |
Ulubey
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
19.318 | 79 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | İsa Türkcan | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Abdullah Kılıç [11] | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Soner Danacı | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Ahmet Baki | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Mehmet Kahraman | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Ali Yılmaz | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Reyhan Ay | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Bülent Aksoy | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Ahmet Yıldırım | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: İsa Türkcan (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: İsa Türkcan (AK Parti) |
Ünye
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
101.325 | 393 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Hüseyin Tavlı | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Ahmet Arpacıoğlu | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Zeki Fidan | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Aynur Çakmak | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Hayati Balcı | |||||||
DEM Parti | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Reşit Güneç | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Avşin Kaşık | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Erol Kısabacak | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Fahri Özgen | |||||||
GP | Gelecek Partisi | Tevrat Korkmaz | |||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Cumhur Öztürk | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Abdülvahap Çınar | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Muhammed Samed Lacivert | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | İbrahim İşçi | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Hüseyin Tavlı (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Hüseyin Tavlı (AK Parti) |
İlçelere göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçları
Partiler | Akkuş | Altınordu | Aybastı | Çamaş | Çatalpınar | Çaybaşı | Fatsa | Gölköy | Gülyalı | Gürgentepe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AK PARTİ | ||||||||||
CHP | ||||||||||
DEM PARTİ | ||||||||||
İYİ PARTİ | ||||||||||
YEN.REFAH | ||||||||||
SAADET | ||||||||||
VATAN | ||||||||||
DP | ||||||||||
HÜDAPAR | ||||||||||
BTP | ||||||||||
TKP | ||||||||||
HKP | ||||||||||
TKH | ||||||||||
HAK-PAR | ||||||||||
DSP | ||||||||||
DEVA | ||||||||||
ZAFER | ||||||||||
TİP | ||||||||||
MİLLET | ||||||||||
YTP | ||||||||||
Düzek |
Partiler | İkizce | Kabadüz | Kabataş | Korgan | Kumru | Mesudiye | Perşembe | Ulubey | Ünye | Toplam |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AK PARTİ | ||||||||||
CHP | ||||||||||
DEM PARTİ | ||||||||||
İYİ PARTİ | ||||||||||
YEN.REFAH | ||||||||||
SAADET | ||||||||||
VATAN | ||||||||||
DP | ||||||||||
HÜDAPAR | ||||||||||
BTP | ||||||||||
TKP | ||||||||||
HKP | ||||||||||
TKH | ||||||||||
HAK-PAR | ||||||||||
DSP | ||||||||||
DEVA | ||||||||||
ZAFER | ||||||||||
TİP | ||||||||||
MİLLET | ||||||||||
YTP | ||||||||||
Düzek |
Kaynakça
- ^ 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi Kesin Aday Listesi 10 Mart 2024 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., 06.03.2024
- ^ Şafak, Yeni (31 Mart 2024). "Ordu Altınordu Belediye Başkan Adayları 31 Mart 2024". Yeni Şafak. 24 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ a b c d e f Kaynak hatası: Geçersiz
<ref>
etiketi;AKPAdaylari
isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme) - ^ a b Kaynak hatası: Geçersiz
<ref>
etiketi;VPAdaylari
isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme) - ^ "Zafer Partisi adayı Yener Turan, Enver Yılmaz için neler söyledi?". Yön Gazetesi. 2 Mart 2024. 3 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2024.
- ^ Şafak, Yeni (31 Mart 2024). "Ordu Aybastı Belediye Başkan Adayları 31 Mart 2024". Yeni Şafak. 24 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mart 2024.
- ^ Şafak, Yeni (31 Mart 2024). "Ordu Çamaş Belediye Başkan Adayları 31 Mart 2024". Yeni Şafak. 24 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mart 2024.
- ^ Şafak, Yeni (31 Mart 2024). "Ordu Çatalpınar Belediye Başkan Adayları 31 Mart 2024". Yeni Şafak. 24 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mart 2024.
- ^ "CHP Gölköy Belediye Başkan adayı Mustafa Karaahmetoğlu kimdir?". Yeni Bakış Gazetesi. 14 Şubat 2024. 25 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Şubat 2024.
- ^ "Zafer Partisi Perşembe Belediye Başkan Adayı Bahar Yılmaz". Instagram. Erişim tarihi: 3 Mart 2024.
- ^ "Abdullah Kılıç Ulubey'e Aday!". Hayat Gazetesi Ordu. 30 Ocak 2024. 3 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2024.