Adana'da 2024 Türkiye yerel seçimleri
| ||||||||||||||
| ||||||||||||||
AK Parti'nin kazandığı ilçeler Bağımsızlar'ın kazandığı ilçeler CHP'nin kazandığı ilçeler MHP'nin kazandığı ilçeler Yeniden Refah'ın kazandığı ilçeler | ||||||||||||||
|
2024 Türkiye yerel seçimleri'nde (resmî adıyla 31 Mart 2024 Mahallî İdareler Genel Seçimleri), Adana Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçenin belediye başkanı seçilmiştir.
Adana Büyükşehir Belediyesi
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
1.629.953 | 5.170 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[1] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Zeydan Karalar | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Fatih Mehmet Kocaispir | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Ayyüce Türkeş | |||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Ethem Eke | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Hakan Buldu | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Selahattin Baysal | |||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Mahfuz Güleryüz | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Kubilay Altuntaş | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Umut Yanar | |||||||
TKH | Türkiye Komünist Hareketi | Serdar Doğan | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Melek Çatalbaş | |||||||
YTP | Yeni Türkiye Partisi | Eyyup Kebude | |||||||
EMEP | Emek Partisi | Sevil Aracı | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Salih Demir | |||||||
HAK-PAR | Hak ve Özgürlükler Partisi | Süleyman Kart | |||||||
OCAK | Ocak Partisi | Azad Seyitoğlu | |||||||
AB PARTİ | Adalet Birlik Partisi | Sezgin Doğan Gürocak | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Ali Geçioğlu | |||||||
MİLLİ YOL | Milli Yol Partisi | Mehmet Fer | |||||||
AP | Adalet Partisi | Kazım Kürşad Erdil | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Hamza Milli | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Hüseyin Acarlar | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Ahmet Suseven | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Veli Şahin | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Mehmet Turan Bayburt | |||||||
Toplam | |||||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Zeydan Karalar (CHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Zeydan Karalar (CHP) |
İlçeler
Aladağ
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
13.331 | 57 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Kemal Özdemir | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Mustafa Akgedik | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Bekir Kaplan | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ayşe Barak | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Eken | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Selahittin Karabulut | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Ali Şimşek | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Mesut Atıcı | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Turgut Kahriman | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Sinan İncetaş | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Ahmet Ballı | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Fikret Tok | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Mehmet Çetin | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mustafa Akgedik (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Kemal Özdemir (CHP) |
Ceyhan
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
113.347 | 386 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Kadir Aydar | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Erol Kahraman | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Alemdar Öztürk | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Fatma Gezer | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Gazi Örlün | |||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Cemal Gök | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Erkan Alkanat | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Tekin Yıldız | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Yusuf Çek | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Yıldıray Korkutan | |||||||
DP | Demokrat Parti | Celal Topaloğlu | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | İlyas Demirdüzen | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Nermin Alırsatar | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Mesut Girişkin | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Ahmet Nihat Ata | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Ercan Altıntop | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Hülya Erdem (CHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Kadir Aydar (CHP) |
Çukurova
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
286.780 | 854 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Emrah Kozay | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Soner Çetin | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Alparslan Nuri Adıyaman | |||||||
ANAP | Anavatan Partisi | Ali Otmar | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Selda Topatan | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Geldi | |||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Mehmet Can Çelik | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Özgün Dincel | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Yarkın Koçar | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Ahmet Kılınç | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Özcan Aksoy | |||||||
GP | Gelecek Partisi | İrfan Sayar | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Hüseyin Ayaydın | |||||||
OCAK | Ocak Partisi | Ümit Akçay | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Menderes Yakup Şen | |||||||
AP | Adalet Partisi | İlker Yılmaz | |||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Firdevs Cingözler | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Ömer Faruk Talaş | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Güngör Vedat Şenol Beycioğlu | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Banu Karahan | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Ganime Aslankeser | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Göktürk Güngör | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Soner Çetin (İYİ Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Emrah Kozay (CHP) |
Feke
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
14.049 | 66 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Cömert Özen | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Yaşar Soylu | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Eşegül Ünal | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Hasan Yılmaz | ||||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Alper Emir | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Fatıma Beyza Yardım | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Mehmet Ali Kızıloluk | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Nejdet Şanlı | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Bekir Örün | ||||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Ahmet Şener | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Doğukan Dırağan | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Hasan Gezer | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Zehra Güneş Çakırerk | ||||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Emre Avcılı | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Ahmet Sel (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Cömert Özen (Yeniden Refah) |
İmamoğlu
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
20.566 | 73 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Kasım Karaköse | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Mehmet Sert | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Durmuş Tugut | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | İsmail Bozkurt | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Turan Yumşak | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Ahmet Dağlaraştı | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Hüseyin Güner | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Necdet Hamdi Haznedar | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Metin Görbüz | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Yasemin Sağlam | |||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Mehmet Aydın Kangur | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Ercan Toklu | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Veysel Tüzen | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Fevzi Çınar | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Kasım Karaköse (CHP) | |||||||||
Seçilen Başkan: Kasım Karaköse (CHP) |
Karaisalı
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
18.136 | 88 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Bekir Şimşek | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Kemal Metin | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Ahmet Karaoğlan | ||||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Mehmet Ariç | ||||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Hakan Ünnü | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Salih Toy | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Akif Serdar Gözüküçük | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Ramazan Hasırcı | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Fadime Geçioğlu | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Umut Genç | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Selma Özdemir | ||||||||
MİLLİ YOL | Milli Yol Partisi | Nedim Çopur | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Ayhan Avcı | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Sadullah Genç | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Abdurrahim Köylü | ||||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Saadettin Aslan | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Saadettin Aslan (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Bekir Şimşek (MHP) |
Karataş
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
17.913 | 76 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Ali Bedrettin Karataş | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Yüksel Bozok | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Orhan Alkaç | ||||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Sertan Kol | ||||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Berivan Bal | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Bekir Sömek | ||||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Vejdi Oral | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Hasan Kahraman Kul | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Ercüment Orhan | ||||||||
GP | Gelecek Partisi | İsmail Hakkı Gözübatık | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Osman Köprüdüz | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mehmet Örün | ||||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Necip Topuz | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Hakan Cengiz | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Zidan Bengül | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Necip Topuz (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Ali Bedrettin Karataş (CHP) |
Kozan
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
99.088 | 339 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Mustafa Atlı | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Kazım Özgan | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Gürdal Topal | ||||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Kenan Akın | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Harun Abdullah Baysal | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Gülşah Karaaslan | ||||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Yakup Yavuz | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Hasan Çağrı Çamurdan | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Sudiye Gizem Aksoylu | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Serkan Tan | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mustafa Yıldız | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Serdar Dervişoğlu | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Muammer Özçelik | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Doğukan Ertan | ||||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Özlem Köse | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Kazım Özgan (İYİ Parti) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Mustafa Atlı (MHP) |
Pozantı
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
16.190 | 59 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Ali Avan | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Adem Aydın | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Figen Şahin | ||||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Muhammet Enes Çıkat | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Çay | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Ozan Akça | ||||||||
GP | Gelecek Partisi | Süleyman Seçilmiş | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Şenol Eroğlu | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Adnan Kaplan | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Nejdat Yıldız | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Mehmet Emin Kaya | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Sadık Pinegöz | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Erkan Dikmen | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mustafa Çay (Yeniden Refah) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Ali Avan (MHP) |
Saimbeyli
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
11.064 | 48 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Mahmut Dal | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Mustafa Akdoğan | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | İrfan Tekdemir | ||||||||
ANAP | Anavatan Partisi | Mustafa Şahin Gökçe | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Emrah Kan | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Serkan Ay | ||||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Müslüm Onur | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Gülay Kırcelli | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | İsmail Durmaz | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | İsa Birgün | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mehmet Şen | ||||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Vedat Cengiz | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Mustafa Kara | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Serdal Özkozanoğlu | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Hayrettin Çavuşoğlu | ||||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Vahittin Meşe | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Mustafa Şahin Gökçe (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Mahmut Dal (Bağımsız) |
Sarıçam
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
152.279 | 480 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Bilal Uludağ | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Yusuf Özer | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Uğur Aşık | ||||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Dilek Tepe | ||||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Aydın Aldatmaz | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Mustafa Yeter | ||||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Mehmet Can Ataş | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Ali Develi | ||||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Doğan Ağbulut | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | İbrahim Tanrıverdi | ||||||||
GP | Gelecek Partisi | Ertuğrul Sincer | ||||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Hüseyin Göçmen | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Nihat Vurgun | ||||||||
DP | Demokrat Parti | Haluk Atademir | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Hakkı Öğüt | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Sibel Demirci | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Süleyman Gönül | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Beysun Tankut | ||||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Abdulkadir İnci | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Bilal Uludağ (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Bilal Uludağ (MHP) |
Seyhan
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
564.300 | 1.679 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Oya Tekin | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Erdal Hatipoğlu | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Akif Kemal Akay | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Yunus Oğuz | |||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Nevzat Toplukafa | |||||||
ANAP | Anavatan Partisi | Gürhan Lütfi Öğretmenoğlu | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Erhan Saltuk | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Seyithan Yıldız | |||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | Mehmet Karakış | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Gürsel Bayram | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Hakan Kuşçu | |||||||
HKP | Halkın Kurtuluş Partisi | Uğur Kara | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Afacan Kemal Can | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Fethullah Beyazçiçek | |||||||
OCAK | Ocak Partisi | Coşkun Şahin | |||||||
AB PARTİ | Adalet Birlik Partisi | Adem Boğa | |||||||
DP | Demokrat Parti | Said Ceylan | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Ahmet Örün | |||||||
TİP | Türkiye İşçi Partisi | Ahmet Faruk Ulaş | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Taner Özünal | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Yakup Budak | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Hatice Nesrin Kılıçay | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Şerafettin Duran | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Ela Büyükgenç | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Murat Kaymaz | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Akif Kemal Akay (İYİ Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Oya Tekin (CHP) |
Tufanbeyli
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
13.256 | 61 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Ahmet Aktürk | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Ekrem Keçe | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Recep Balı | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Serdar Türken | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Mehmet Gül | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Mahmut Tulun | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Ziya Kanat | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mustafa Çetinkaya | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Musa Özkan | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Mehmet Güneş | |||||||
BĞMSZ | Bağımsız | Güssüm Kafadar | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Remzi Ergü (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Ahmet Aktürk (CHP) |
Yumurtalık
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | |||||||||
14.771 | 55 | |||||||||
Adaylık | Sonuçlar | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | ||||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Erdinç Altıok | ||||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Şahin Olgun | ||||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Eray Bulduk | ||||||||
MEMLEKET | Memleket Partisi | Özgür Tekin | ||||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Armağan Buldu | ||||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Enver Çelik | ||||||||
ZAFER | Zafer Partisi | Turgay Özözen | ||||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Mehdi Veli Yüksekal | ||||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Kenan Solak | ||||||||
DP | Demokrat Parti | Kenan Deniz | ||||||||
MİLLET | Millet Partisi | Mustafa Örün | ||||||||
MHP | Milliyetçi Hareket Partisi | Aydın Kütükoğlu | ||||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Uğur Karataş | ||||||||
SAADET | Saadet Partisi | Süleyman İnci | ||||||||
VATAN | Vatan Partisi | Nazlışah Geçgel | ||||||||
Geçersiz ya da boş | ||||||||||
Katılım oranı | ||||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Türkeş Filik (MHP) | ||||||||||
Seçilen Başkan: Erdinç Altıok (CHP) |
Yüreğir
Toplam seçmen sayısı | Toplam sandık sayısı | ||||||||
274.883 | 849 | ||||||||
Adaylık | Sonuçlar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kıs. | Parti | Aday[2] | Oy sayısı | Oy oranı | |||||
CHP | Cumhuriyet Halk Partisi | Ali Demirçalı | |||||||
AK PARTİ | Adalet ve Kalkınma Partisi | Halil Nacar | |||||||
İYİ PARTİ | İYİ Parti | Bülent Alper | |||||||
BBP | Büyük Birlik Partisi | Mustafa Lenger | |||||||
DSP | Demokratik Sol Parti | Ahmet Mülayim | |||||||
YRP | Yeniden Refah Partisi | Abdullah Torun | |||||||
DEM PARTİ | Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi | İbrahim Kocaman | |||||||
TKP | Türkiye Komünist Partisi | Ali Balsak | |||||||
ZAFER | Zafer Partisi | İbrahim Halil Fidancı | |||||||
BTP | Bağımsız Türkiye Partisi | Ahmet Ergör | |||||||
GP | Gelecek Partisi | Aziz Kandemir | |||||||
HÜDAPAR | Hür Dava Partisi | Murat Temur | |||||||
OCAK | Ocak Partisi | Selim Dağlı | |||||||
AB PARTİ | Adalet Birlik Partisi | Nurullah Şahin | |||||||
MİLLET | Millet Partisi | Adil Işık | |||||||
AP | Adalet Partisi | İbrahim Avşar | |||||||
TİP | Türkiye İşçi Partisi | Cihan Aydar | |||||||
DEVA | Demokrasi ve Atılım Partisi | Yavuz Altun | |||||||
SAADET | Saadet Partisi | Osman Söyler | |||||||
VATAN | Vatan Partisi | Ali Yağrı | |||||||
BAĞIMSIZ | Bağımsız | Tülay Arı | |||||||
Geçersiz ya da boş | |||||||||
Katılım oranı | |||||||||
Seçimden Önceki Başkan: Fatih Mehmet Kocaispir (AK Parti) | |||||||||
Seçilen Başkan: Ali Demirçalı (CHP) |
İlçelere göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçları
Partiler | Aladağ | Ceyhan | Çukurova | Feke | İmamoğlu | Karaisalı | Karataş | Kozan | Pozantı | Saimbeyli | Sarıçam | Seyhan | Tufanbeyli | Yumurtalık | Yüreğir | Toplam |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CHP | ||||||||||||||||
AK PARTİ | ||||||||||||||||
İYİ PARTİ | ||||||||||||||||
MEMLEKET | ||||||||||||||||
DSP | ||||||||||||||||
YEN.REFAH | ||||||||||||||||
DEM PARTİ | ||||||||||||||||
TKP | ||||||||||||||||
ZAFER | ||||||||||||||||
TKH | ||||||||||||||||
BTP | ||||||||||||||||
YTP | ||||||||||||||||
EMEP | ||||||||||||||||
HÜDAPAR | ||||||||||||||||
HAK-PAR | ||||||||||||||||
OCAK | ||||||||||||||||
AB PARTİ | ||||||||||||||||
MİLLET | ||||||||||||||||
MİLLİ YOL | ||||||||||||||||
AP | ||||||||||||||||
DEVA | ||||||||||||||||
SAADET | ||||||||||||||||
VATAN | ||||||||||||||||
Şahin | ||||||||||||||||
Bayburt |
Kaynakça
- ^ 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi Kesin Aday Listesi, 06.03.2024
- ^ a b c d e f g h i j k l m n o "2024 İlçe Belediye Başkanlığı Seçimi Kesin Aday Listesi" (PDF). 5 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 7 Kasım 2023.