Најкориснији играч кола Евролиге у кошарци
Најкориснији играч кола Евролиге (енгл. Euroleague MVP of the Week) је награда коју Евролига додељује играчу који је статистички приказао најбољу игру у претходном колу. Награда је уведена од сезоне 2000/01, а добитник се одређује на основу индекса корисности. Награда припада кошаркашу који је остварио највећи индекс у претходном колу, али почев од сезоне 2011/12. у обзир долазе само играчи из победничких тимова.
Сезона 2000/01.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Панајотис Лијаделис | ПАОК | 42 | |||
2. | Дејан Томашевић Ђанлука Базиле | Будућност Фортитудо Болоња | 34 | |||
3. | Миленко Топић | Будућност | 39 | |||
4. | Дејан Томашевић | Будућност | 42 | |||
5. | Дерик Хамилтон | Санкт Петербург Лајонс | 38 | |||
6. | Дарко Крунић | Задар | 39 | |||
7. | Грегор Фучка | Фортитудо Болоња | 42 | |||
8. | Кибу Стјуарт | Хапоел Јерусалим | 47 | |||
9. | Дерик Хамилтон | Санкт Петербург Лајонс | 40 | |||
10. | Марсело Никола | Тревизо | 36 | |||
Осмина финала | ||||||
1. | Алфонсо Форд | Перистери | 45 | |||
2. | Дејан Томашевић Дино Рађа Рикардо Питис | Будућност Олимпијакос Тревизо | 34 | |||
3. | Ангелос Корониос Емилио Ковачић | ПАОК Унион Олимпија | 20 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Грегор Фучка | Фортитудо Болоња | 43 | |||
2. | Рашард Грифит | Виртус Болоња | 32 | |||
3. | Карлтон Мајерс | Фортитудо Болоња | 45 | |||
Полуфинале | ||||||
1. | Саулијус Штомбергас | Саски Басконија | 43 | |||
2. | Елмер Бенет | Саски Басконија | 33 | |||
3. | Фабрисио Оберто | Саски Басконија | 25 |
Сезона 2001/02.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 32“ | ||||||
1. | Асим Парс | Улкерспор | 39 | |||
2. | Јака Лакович | Крка | 55 | |||
3. | Грегор Фучка | Фортитудо Болоња | 37 | |||
4. | Грегор Фучка | Фортитудо Болоња | 45 | |||
5. | Мирсад Туркџан Александар Ђорђевић | ЦСКА Москва Реал Мадрид | 36 | |||
6. | Валериј Дајненко | Урал Грејт | 40 | |||
7. | Димос Дикудис | АЕК Атина | 44 | |||
8. | Андријус Гиједраитис | Остенде | 43 | |||
9. | Руслан Авлијев | Урал Грејт | 47 | |||
10. | Мирсад Туркџан | ЦСКА Москва | 43 | |||
11. | Никола Пркачин | Цибона | 41 | |||
12. | Мирсад Туркџан Рон Елис | ЦСКА Москва Спиру Шарлроа | 34 | |||
13. | Григориј Крижњак Бено Удрих Јан Бонато | Жалгирис Унион Олимпија Асвел | 36 | |||
14. | Григориј Крижњак | Жалгирис | 36 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Руслан Авлијев | Урал Грејт | 42 | |||
2. | Алфонсо Форд | Олимпијакос | 29 | |||
3. | Мехмет Окур | Ефес Пилсен | 36 | |||
4. | Матјаж Смодиш | Виртус Болоња | 38 | |||
5. | Маркус Браун | Ефес Пилсен | 41 | |||
6. | Мирсад Туркџан | ЦСКА Москва | 34 |
Сезона 2002/03.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Хано Мотола | Саски Басконија | 40 | |||
2. | Мате Скелин | Фортитудо Болоња | 35 | |||
3. | Милош Вујанић | Партизан | 37 | |||
4. | Мирсад Туркџан | Монтепаски Сијена | 43 | |||
5. | Демарко Џонсон | Олимпијакос | 35 | |||
6. | Хорхе Гарбахоса | Тревизо | 39 | |||
7. | Адемола Окулаџа | Малага | 36 | |||
8. | Мирсад Туркџан Алфонсо Форд | Монтепаски Сијена Монтепаски Сијена | 32 | |||
9. | Андрес Носиони | Саски Басконија | 36 | |||
10. | Мирсад Туркџан | Монтепаски Сијена | 38 | |||
11. | Андрес Носиони | Саски Басконија | 37 | |||
12. | Танока Бирд | Жалгирис | 39 | |||
13. | Каспарс Камбала | Ефес Пилсен | 31 | |||
14. | Мирсад Туркџан | Монтепаски Сијена | 40 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Мирсад Туркџан | Монтепаски Сијена | 35 | |||
2. | Антонис Фоцис | Панатинаикос | 31 | |||
3. | Маркус Браун | Ефес Пилсен | 36 | |||
4. | Славен Римац | Цибона | 38 | |||
5. | Заза Пачулија | Улкерспор | 36 | |||
6. | Мирсад Туркџан | Монтепаски Сијена | 36 |
Сезона 2003/04.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Лин Грир | Шлонск Вроцлав | 44 | |||
2. | Андрес Носиони | Саски Басконија | 48 | |||
3. | Мејсио Бастон | Макаби Тел Авив | 35 | |||
4. | Мејсио Бастон | Макаби Тел Авив | 42 | |||
5. | Скуни Пен | Цибона | 37 | |||
6. | Маркус Браун | ЦСКА Москва | 35 | |||
7. | Арвидас Мацијаускас | Саски Басконија | 50 | |||
8. | Лин Грир | Шлонск Вроцлав | 32 | |||
9. | Лин Грир Грегор Фучка Панајотис Лијаделис | Шлонск Вроцлав Барселона Олимпијакос | 38 | |||
10. | Танока Бирд | Жалгирис | 63 | |||
11. | Роберто Кјаћиг | Монтепаски Сијена | 35 | |||
12. | Тајус Едни | Тревизо | 34 | |||
13. | Хорас Џенкинс | АЕК Атина | 35 | |||
14. | Шарунас Јасикевичијус | Макаби Тел Авив | 32 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Арвидас Сабонис | Жалгирис | 47 | |||
2. | Ибрахим Кутлај Флоран Пјетрус | Улкерспор Елан Берне По Лак Ортез | 33 | |||
3. | Џенан Рахимић | Унион Олимпија | 35 | |||
4. | Јака Лакович | Панатинаикос | 51 | |||
5. | Андрес Носиони | Саски Басконија | 37 | |||
6. | Шарунас Јасикевичијус | Макаби Тел Авив | 37 |
Сезона 2004/05.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Саулијус Штомбергас Јанив Грин | Улкерспор Макаби Тел Авив | 32 | |||
2. | Танока Бирд | Жалгирис | 30 | |||
3. | Ентони Паркер | Макаби Тел Авив | 47 | |||
4. | Марко Поповић | Цибона | 54 | |||
5. | Дејан Милојевић | Партизан | 55 | |||
6. | Чарлс Смит | Викторија Либертас Пезаро | 41 | |||
7. | Крис Вилијамс | Скајлајнерс | 39 | |||
8. | Ентони Паркер | Макаби Тел Авив | 35 | |||
9. | Хорхе Гарбахоса | Малага | 42 | |||
10. | Ентони Паркер | Макаби Тел Авив | 36 | |||
11. | Чарлс Смит | Викторија Либертас Пезаро | 39 | |||
12. | Ентони Паркер | Макаби Тел Авив | 37 | |||
13. | Танока Бирд | Жалгирис | 32 | |||
14. | Дејвид Андерсен | ЦСКА Москва | 45 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Дејвид Андерсен | ЦСКА Москва | 41 | |||
2. | Ентони Паркер | Макаби Тел Авив | 40 | |||
3. | Дејвид Андерсен | ЦСКА Москва | 37 | |||
4. | Хано Мотола | Викторија Либертас Пезаро | 30 | |||
5. | Серкан Ердоган | Улкерспор | 32 | |||
6. | Јака Лакович | Панатинаикос | 30 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Луис Скола | Саски Басконија | 43 | |||
2. | Вили Соломон | Ефес Пилсен | 34 | |||
3. | Хенри Домеркант | Ефес Пилсен | 18 |
Сезона 2005/06.
Сезона 2006/07.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Карлос Кабезас | Малага | 41 | |||
2. | Ерик Кембел | Ле Ман Сарт | 32 | |||
3. | Хуан Карлос Наваро | Барселона | 35 | |||
4. | Рони Барел | Келн најнтинајнерси | 36 | |||
5. | Тему Ранико | Унион Олимпија | 33 | |||
6. | Никола Вујчић | Макаби Тел Авив | 46 | |||
7. | Брент Рајт | Цибона | 35 | |||
8. | Лазарос Пападопулос | Динамо Москва | 38 | |||
9. | Маркус Хејслип | Ефес Пилсен | 41 | |||
10. | Никола Вујчић | Макаби Тел Авив | 40 | |||
11. | Танока Бирд | Жалгирис | 31 | |||
12. | Никола Вујчић Џејмс Томас | Макаби Тел Авив Фортитудо Болоња | 34 | |||
13. | Терел Лидеј | Тревизо | 40 | |||
14. | Васил Евтимов | Фортитудо Болоња | 38 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Скуни Пен Маркус Гори | Олимпијакос Тревизо | 35 | |||
2. | Џејми Арнолд | Макаби Тел Авив | 29 | |||
3. | Савас Илијадис | Арис | 30 | |||
4. | Антонис Фоцис | Динамо Москва | 38 | |||
5. | Мајкл Рајт | Елан Берне По Лак Ортез | 31 | |||
6. | Антонис Фоцис | Динамо Москва | 39 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. и 2. | Хуан Карлос Наваро | Барселона | 23 (прос. по мечу) | |||
3. | Теодорос Папалукас | ЦСКА Москва | 27 |
Сезона 2007/08.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Никола Пековић | Партизан | 40 | |||
2. | Артурас Јомантас Еразем Лорбек | Лијетувос Ритас Виртус Рома | 29 | |||
3. | Џеремаја Меси | Арис | 40 | |||
4. | Томас Ван Дер Шпигел | Проком Гдиња | 50 | |||
5. | Арвидас Мацијаускас | Олимпијакос | 41 | |||
6. | Деворик Спенсер | Виртус Болоња | 44 | |||
7. | Данијел Сантијаго | Малага | 34 | |||
8. | Марк Салијерс | Шорал Роан | 34 | |||
9. | Тијаго Сплитер | Саски Басконија | 42 | |||
10. | Скуни Пен | Ефес Пилсен | 38 | |||
11. | Лорен Вудс | Ефес Пилсен | 35 | |||
12. | Ромен Сато Марко Милич Вили Соломон | Монтепаски Сијена Унион Олимпија Фенербахче | 33 | |||
13. | Новица Величковић | Партизан | 30 | |||
14. | Жорди Тријас | Барселона | 36 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Лин Грир | Олимпијакос | 31 | |||
2. | Естебан Батиста | Макаби Тел Авив | 27 | |||
3. | Димитрис Дијамантидис Теренс Морис | Панатинаикос Макаби Тел Авив | 29 | |||
4. | Лин Грир | Олимпијакос | 37 | |||
5. | Скуни Пен Аксел Ервел | Ефес Пилсен Реал Мадрид | 32 | |||
6. | Вили Соломон Џеремаја Меси | Фенербахче Арис | 34 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. и 2. | Ђанлука Базиле Матјаж Смодиш | Барселона ЦСКА Москва | 22 (прос. по мечу) | |||
3. | Тијаго Сплитер | Саски Басконија | 27 |
Сезона 2008/09.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Вил Мегдоналд | Саски Басконија | 32 | |||
2. | Попс Менса-Бонсу | Хувентуд | 37 | |||
3. | Игор Ракочевић | Саски Басконија | 34 | |||
4. | Мајк Хол | Олимпија Милано | 28 | |||
5. | Едуардо Хернандез-Сонсека | Хувентуд | 38 | |||
6. | Лиор Елијаху | Макаби Тел Авив | 42 | |||
7. | Роул Маршал | Цибона | 34 | |||
8. | Сани Бечирович | Виртус Рома | 38 | |||
9. | Имануел Мекилрој | АЛБА Берлин | 38 | |||
10. | Огуз Саваш | Фенербахче | 41 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Никола Пековић Диор Фишер Лиор Елијаху | Панатинаикос Макаби Тел Авив Макаби Тел Авив | 28 | |||
2. | Новица Величковић | Партизан | 29 | |||
3. | Ерсан Иљасова | Барселона | 39 | |||
4. | Тијаго Сплитер | Саски Басконија | 28 | |||
5. | Чарлс Гејнс Мајк Хол | Макаби Тел Авив Олимпија Милано | 33 | |||
6. | Мајкл Батист | Панатинаикос | 35 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Ромен Сато | Монтепаски Сијена | 36 | |||
2. | Еразем Лорбек | ЦСКА Москва | 33 | |||
3. | Рамунас Шишкаускас Матјаж Смодиш | ЦСКА Москва ЦСКА Москва | 30 | |||
4. | Терел Мекинтајер | Монтепаски Сијена | 37 | |||
5. | Ерсан Иљасова | Барселона | 26 |
Сезона 2009/10.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Дарјуш Лавринович | Реал Мадрид | 49 | |||
2. | Тијаго Сплитер Мет Волш | Саски Басконија Унион Олимпија | 36 | |||
3. | Ромен Сато | Монтепаски Сијена | 37 | |||
4. | Јанис Бурусис | Олимпијакос | 32 | |||
5. | Кит Ленгфорд Алекс Марић | Химки Партизан | 38 | |||
6. | Даинијус Шаленга | Жалгирис | 28 | |||
7. | Алекс Марић | Партизан | 49 | |||
8. | Алекс Марић | Партизан | 29 | |||
9. | Милош Теодосић Чак Ејдсон | Олимпијакос Макаби Тел Авив | 34 | |||
10. | Рики Рубио Рамунас Шишкаускас | Барселона ЦСКА Москва | 33 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Рамунас Шишкаускас Робертас Јавтокас Фернандо Сан Еметерио | ЦСКА Москва Химки Саски Басконија | 29 | |||
2. | Алан Андерсон | Макаби Тел Авив | 40 | |||
3. | Терел Мекинтајер | Монтепаски Сијена | 43 | |||
4. | Џамонт Гордон | Цибона | 40 | |||
5. | Бојан Богдановић | Цибона | 28 | |||
6. | Ромен Сато | Монтепаски Сијена | 37 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Душан Кецман | Партизан | 30 | |||
2. | Линас Клејза | Олимпијакос | 35 | |||
3. | Хуан Карлос Наваро | Барселона | 29 | |||
4. | Фернандо Сан Еметерио | Саски Басконија | 30 |
Сезона 2010/11.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Чак Ејдсон | Макаби Тел Авив | 30 | |||
2. | Бутси Торнтон | Ефес Пилсен | 29 | |||
3. | Димитрис Дијамантидис | Панатинаикос | 31 | |||
4. | Берни Родригез | Малага | 36 | |||
5. | Сами Мехија | Шоле | 35 | |||
6. | Кшиштоф Лавринович | Монтепаски Сијена | 36 | |||
7. | Даријус Вашингтон | Виртус Рома | 31 | |||
8. | Ратко Варда | Проком Гдиња | 31 | |||
9. | Бо Макејлеб | Монтепаски Сијена | 34 | |||
10. | Кит Лангфорд | Химки | 42 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Кени Грегори | Унион Олимпија | 30 | |||
2. | Марселињо Уертас Калид Ел-Амин | Саски Басконија Лијетувос Ритас | 29 | |||
3. | Диор Фишер Лиор Елијаху | Реал Мадрид Макаби Тел Авив | 30 | |||
4. | Антонис Фоцис | Панатинаикос | 40 | |||
5. | Марселињо Уертас | Саски Басконија | 30 | |||
6. | Фернандо Сан Еметерио | Саски Басконија | 37 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Ричард Хендрикс | Макаби Тел Авив | 28 | |||
2. | Малик Херстон | Монтепаски Сијена | 32 | |||
3. | Марко Јарић Диор Фишер | Монтепаски Сијена Реал Мадрид | 27 | |||
4. | Малик Херстон | Монтепаски Сијена | 31 | |||
5. | Душко Савановић | Валенсија | 23 |
Сезона 2011/12.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза „Топ 24“ | ||||||
1. | Андреј Кириленко | ЦСКА Москва | 37 | |||
2. | Никола Батим | СЛУК Нанси | 36 | |||
3. | Џордан Фармар | Макаби Тел Авив | 35 | |||
4. | Никола Батим | СЛУК Нанси | 35 | |||
5. | Андреј Кириленко | ЦСКА Москва | 39 | |||
6. | Фернандо Сан Еметерио | Саски Басконија | 36 | |||
7. | Еразем Лорбек Милан Мачван | Барселона Партизан | 25 | |||
8. | Никола Миротић | Реал Мадрид | 33 | |||
9. | Ненад Крстић | ЦСКА Москва | 31 | |||
10. | Пјетро Арадори | Монтепаски Сијена | 33 | |||
Друга фаза „Топ 16“ | ||||||
1. | Владимир Веременко | УНИКС Казањ | 32 | |||
2. | Бо Макејлеб | Монтепаски Сијена | 36 | |||
3. | Ненад Крстић | ЦСКА Москва | 31 | |||
4. | Арон Џексон | Билбао | 28 | |||
5. | Омар Кук | Олимпија Милано | 22 | |||
6. | Манучар Маркоишвили | Канту | 35 | |||
Четвртфинале | ||||||
1. | Димитрис Дијамантидис | Панатинаикос | 31 | |||
2. | Андреј Кириленко | ЦСКА Москва | 31 | |||
3. | Костас Василијадис | Билбао | 21 | |||
4. | Андреј Кириленко | ЦСКА Москва | 29 | |||
5. | Димитрис Дијамантидис | Панатинаикос | 34 |
Сезона 2012/13.
Сезона 2013/14.
Сезона 2014/15.
Сезона 2015/16.
Сезона 2016/17.
Сезона 2017/18.
Сезона 2018/19.
Сезона 2019/20.
Коло | Играч | Екипа | Индекс | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Прва фаза | ||||||
1. | Мајк Џејмс | ЦСКА Москва | 28 | |||
2. | Василије Мицић | Анадолу Ефес | 32 | |||
3. | Нандо де Коло | Фенербахче | 44 | |||
4. | Торнике Шенгелија | Саски Басконија | 28 | |||
5. | Василије Мицић | Анадолу Ефес | 29 | |||
6. | Торнике Шенгелија | Саски Басконија | 28 | |||
7. | Кори Хигинс | Барселона | 33 | |||
8. | Мајк Џејмс | ЦСКА Москва | 38 | |||
9. | Никос Калатес Лук Сикма | Панатинаикос АЛБА Берлин | 32 | |||
10. | Никола Миротић | Барселона | 35 | |||
11. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 53 | |||
12. | Костас Слукас | Фенербахче | 39 | |||
13. | Девин Букер | Химки | 36 | |||
14. | Мајк Џејмс | ЦСКА Москва | 32 | |||
15. | Мајк Џејмс | ЦСКА Москва | 36 | |||
16. | Бојан Дубљевић | Валенсија | 42 | |||
17. | Никос Калатес | Панатинаикос | 40 | |||
18. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 35 | |||
19. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 30 | |||
20. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 45 | |||
21. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 36 | |||
22. | Бојан Дубљевић | Валенсија | 26 | |||
23. | Никола Миротић | Барселона | 32 | |||
24. | Малком Делејни | Барселона | 37 | |||
25. | Мартин Хермансон | АЛБА Берлин | 27 | |||
26. | Алексеј Швед | Химки | 37 | |||
27. | Валтер Таварес | Реал Мадрид | 29 | |||
28. | Шејн Ларкин | Анадолу Ефес | 44 |
Сезона 2020/21.
Сезона 2021/22.
Сезона 2022/23.
Сезона 2023/24.
Успешност
Број признања по добитницима
Број награда | Клуб |
---|---|
17 | Шејн Ларкин |
16 | Нандо де Коло |
11 | Мајк Џејмс |
10 | Василије Мицић, Мирсад Туркџан |
9 | Александар Везенков, Никола Миротић |
8 | Јанис Бурусис, Лука Дончић, Никола Милутинов, Василис Спанулис, Торнике Шенгелија |
7 | Вејд Болдвин IV, Ентони Паркер, Анте Томић, Руди Фернандез, Алексеј Швед |
6 | Густаво Ајон, Брендон Дејвис, Никос Калатес, Вил Клајберн, Скуни Пен, Валтер Таварес, Милош Теодосић |
5 | Мејсио Бастон, Танока Бирд, Лин Грир, Димитрис Дијамантидис, Андреј Кириленко, Кит Лангфорд, Ентони Рандолф, Грегор Фучка |
4 | Јан Весели, Бредли Вонамејкер, Никола Вујчић, Брајант Данстон, Малком Делејни, Бобан Марјановић, Андрес Носиони, Фелипе Рејес, Фернандо Сан Еметерио, Ромен Сато, Костас Слукас, Тијаго Сплитер, Марселињо Уертас, Диор Фишер, Антонис Фоцис, Рики Хикман |
Број признања по клубовима
Број награда | Клуб |
---|---|
66 | ЦСКА Москва |
61 | Реал Мадрид |
59 | Анадолу Ефес, Макаби Тел Авив |
51 | Саски Басконија |
48 | Олимпијакос |
38 | Панатинаикос |
36 | Барселона |
28 | Фенербахче |
24 | Монтепаски Сијена |
22 | Жалгирис |
18 | Химки |
16 | Олимпија Милано, Партизан |
11 | Малага |
10 | АЛБА Берлин, Цибона, Црвена звезда |
9 | Бајерн Минхен, Фортитудо Болоња |
8 | Брозе Бамберг |
7 | Локомотива Кубањ, УНИКС Казањ |
6 | Валенсија, Виртус Болоња, Монако, Тревизо, Унион Олимпија |
5 | Улкерспор |
4 | Асвел, Будућност, Дарушафака |
3 | 6 клубова |
2 | 12 клубова |
1 | 18 клубова |
Спољашње везе
- Званичан сајт Евролиге
- Званичан Јутуб канал
- п
- р
- у
Евролига у кошарци
Куп европских шампиона |
|
---|---|
ФИБА Евролига | |
Евролига |
сез. 2023/24.
и рекорди
- Категорија