Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 – kategoria do 57 kg w stylu klasycznym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.
Miejsce | Rzym |
---|---|
Termin | 26 – 31 sierpnia |
Liczba ekip | 28 |
Liczba sportowców | 28 |
Obiekt rozgrywek | Bazylika Maksencjusza |
Złoty medal | Oleg Karawajew |
Srebrny medal | Ion Cernea |
Brązowy medal | Dinko Petrow |
Zmagania mężczyzn do 57 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1960. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się w dniach 26 – 31 sierpnia.
Punktacja opierała się na systemie „złych punktów karnych”. Zwycięzca otrzymywał zero punktów za wygraną przez „tusz” (łopatki), a jeden punkt za wygraną na punkty. Dwa punkty przyznawano zawodnikom za remis. Za porażkę na punkty zawodnik otrzymywał trzy punkty, a za przegraną na łopatki przyznawano 4 punkty karne. Uzyskanie sześciu lub więcej punktów eliminowało zapaśnika z turnieju. Najlepsza trójka walczyła w rundzie finałowej.
Klasyfikacja[1]
Pozycja | Nazwisko | Kraj |
---|---|---|
1 | Oleg Karawajew | ZSRR |
2 | Ion Cernea | Rumunia |
3 | Dinko Petrow | Bułgaria |
4 | Edvin Vesterby | Szwecja |
5 | Jiří Švec | Czechosłowacja |
5 | Yaşar Yılmaz | Turcja |
7 | Masamitsu Ichiguchi | Japonia |
8 | Bernard Knitter | Polska |
9 | Michel Nakouzi | Liban |
9 | Gilberto Gramellini | Włochy |
11 | Imre Hódos | Węgry |
12 | Stipan Dora | Jugosławia |
13 | Gilbert Dubier | Francja |
13 | Loek Alflen | Holandia |
13 | Ewald Tauer | Niemcy |
13 | Franz Brunner | Austria |
17 | Richard Debrunner | Szwajcaria |
17 | Reino Tuominen | Finlandia |
17 | Kamal as-Sajjid Ali | ZRA |
17 | Ali Bani Hashemi | Iran |
17 | Michail Teodoropulos | Grecja |
17 | Orlando Gonçalves | Portugalia |
23 | John Tveiten | Norwegia |
23 | Aimé Verhoeven | Belgia |
25 | Michel Ben Akoun | Maroko |
25 | Larry Lauchle | Stany Zjednoczone |
27 | Santiago Cañete | Hiszpania |
28 | François Schlechter | Luksemburg |
Wyniki
Pierwsza runda[2]
Zwycięzca | Punkty karne | Wynik | Przegrany | Punkty karne |
---|---|---|---|---|
Ion Cernea | 0 | Łopatki | Michel Ben Akoun | 4 |
Imre Hódos | 0 | Łopatki | Loek Alflen | 4 |
Masamitsu Ichiguchi | 0 | Łopatki | Larry Lauchle | 4 |
Oleg Karawajew | 0 | Łopatki | John Tveiten | 4 |
Dinko Petrow | 0 | Łopatki | François Schlechter | 4 |
Gilberto Gramellini | 1 | Na punkty | Bernard Knitter | 3 |
Yaşar Yılmaz | 1 | Na punkty | Kamal as-Sajjid Ali | 3 |
Gilbert Dubier | 1 | Na punkty | Ewald Tauer | 3 |
Stipan Dora | 1 | Na punkty | Aimé Verhoeven | 3 |
Jiří Švec | 1 | Na punkty | Ali Bani Hashemi | 3 |
Franz Brunner | 1 | Na punkty | Michail Teodoropulos | 3 |
Edvin Vesterby | 1 | Na punkty | Orlando Gonçalves | 3 |
Michel Nakouzi | 1 | Na punkty | Santiago Cañete | 3 |
Richard Debrunner | 2 | Remis | Reino Tuominen | 2 |
Druga runda[3]
Zwycięzca | Punkty karne | Wynik | Przegrany | Punkty karne |
---|---|---|---|---|
Loek Alflen | 4 | Łopatki | Michel Ben Akoun | 8 |
Gilberto Gramellini | 1 | Łopatki | Richard Debrunner | 6 |
Bernard Knitter | 3 | Łopatki | Reino Tuominen | 6 |
Yaşar Yılmaz | 1 | Łopatki | Larry Lauchle | 8 |
Oleg Karawajew | 0 | Łopatki | Aimé Verhoeven | 7 |
Masamitsu Ichiguchi | 1 | Na punkty | Kamal as-Sajjid Ali | 6 |
Michel Nakouzi | 2 | Na punkty | Gilbert Dubier | 4 |
Ewald Tauer | 4 | Na punkty | John Tveiten | 7 |
Stipan Dora | 2 | Na punkty | Ali Bani Hashemi | 6 |
Jiří Švec | 2 | Na punkty | Michail Teodoropulos | 6 |
Edvin Vesterby | 2 | Na punkty | Franz Brunner | 4 |
Dinko Petrow | 1 | Na punkty | Orlando Gonçalves | 6 |
Ion Cernea | 2 | Remis | Imre Hódos | 2 |
Wycofał się | Santiago Cañete | 8 | ||
Wycofał się | François Schlechter | 8 |
Trzecia runda[4]
Zwycięzca | Punkty karne | Wynik | Przegrany | Punkty karne |
---|---|---|---|---|
Ion Cernea | 3 | Na punkty | Loek Alflen | 7 |
Gilberto Gramellini | 3 | Remis | Imre Hódos | 4 |
Masamitsu Ichiguchi | 3 | Remis | Bernard Knitter | 5 |
Yaşar Yılmaz | 2 | Na punkty | Gilbert Dubier | 7 |
Michel Nakouzi | 3 | Na punkty | Ewald Tauer | 7 |
Oleg Karawajew | 1 | Na punkty | Stipan Dora | 5 |
Jiří Švec | 3 | Na punkty | Franz Brunner | 7 |
Dinko Petrow | 2 | Na punkty | Edvin Vesterby | 5 |
Czwarta runda[5]
Zwycięzca | Punkty karne | Wynik | Przegrany | Punkty karne |
---|---|---|---|---|
Ion Cernea | 4 | Na punkty | Gilberto Gramellini | 6 |
Bernard Knitter | 5 | Wycofał się | Imre Hódos | 8 |
Masamitsu Ichiguchi | 4 | Na punkty | Yaşar Yılmaz | 5 |
Oleg Karawajew | 2 | Na punkty | Michel Nakouzi | 6 |
Edvin Vesterby | 5 | Łopatki | Stipan Dora | 9 |
Jiří Švec | 5 | Remis | Dinko Petrow | 4 |
Piąta runda[6]
Zwycięzca | Punkty karne | Wynik | Przegrany | Punkty karne |
---|---|---|---|---|
Ion Cernea | 5 | Na punkty | Bernard Knitter | 8 |
Oleg Karawajew | 2 | Łopatki | Masamitsu Ichiguchi | 8 |
Dinko Petrow | 6 | Remis | Yaşar Yılmaz | 7 |
Jiří Švec | 7 | Remis | Edvin Vesterby | 7 |
Szósta runda[7]
Zwycięzca | Wynik | Przegrany |
---|---|---|
Oleg Karawajew | Na punkty | Ion Cernea |
Przypisy
- ↑ Men's Greco-Roman bantamweight - Wrestling. Olympiandatabase.com. [dostęp 2019-12-31]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Round One. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-16)]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Round Two. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-12)]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Round Three. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-20)]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Round Four. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-12)]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Round Five. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-12)]. (ang.).
- ↑ Men's Bantamweight, Greco-Roman Final Round. [dostęp 2019-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-12)]. (ang.).