| Ten artykuł należy dopracować: Poprawić i uzupełnić linki wewnętrzne. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu. |
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim 2019 odbywały się w Collalbo we Włoszech w dniach 11–13 stycznia 2019 r. w kompleksie Ritten Arena. Uczestniczyli w nich łyżwiarze z różnych federacji. Po raz drugi wielobój i sprint rozgrywano w tym samym czasie i miejscu.
Sven Kramer i Ireen Wüst bronili tytułu mistrzów świata w wieloboju, natomiast Kai Verbij i Karolína Erbanová bronili tytułu mistrzów świata w sprincie.
Harmonogram
Data | Wielobój | Sprint |
Piątek, 11 stycznia, 13:30 | 500 m kobiet 3000 m kobiet | Pierwszy bieg na 500 m mężczyzn Pierwszy bieg na 1000 m mężczyzn |
Sobota, 12 stycznia, 11:05 | 1500 m kobiet 500 m mężczyzn 5000 m kobiet 5000 m mężczyzn | Pierwszy bieg na 500 m kobiet Drugi bieg na 500 m mężczyzn Pierwszy bieg na 1000 m kobiet Drugi bieg na 1000 m mężczyzn |
Niedziela, 13 stycznia, 12:30 | 1500 m mężczyzn 10 000 m mężczyzn | Drugi bieg na 500 m kobiet Drugi bieg na 1000 m kobiet |
Wielobój
Mistrzostwa mężczyzn
| 500 metrów[1] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Haralds Silovs | | 36.33 | | 36.330 | 2 | Håvard Bøkko | | 36.36 | +0.03 | 36.360 | 3 | Sverre Lunde Pedersen | | 36.42 | +0.09 | 36.420 | 4 | Patrick Roest | | 36.59 | +0.26 | 36.590 | 5 | Andrea Giovannini | | 36.65 | +0.32 | 36.650 | 6 | Sven Kramer | | 36.69 | +0.36 | 36.690 | 7 | Sindre Henriksen | | 36.98 | +0.65 | 36.980 | 8 | Sergey Trofimov | | 37.24 | +0.91 | 37.240 | 9 | Gabriele Galli | | 37.47 (PB) | +1.14 | 37.470 | 10 | Lukas Mann | | 37.48 | +1.15 | 37.480 | 11 | Douwe de Vries | | 37.58 | +1.25 | 37.580 | Danila Semerikov | | 37.58 | +1.25 | 37.580 | 13 | Felix Maly | | 37.92 | +1.59 | 37.920 | 14 | Vitaly Mikhailov | | 37.98 | +1.65 | 37.980 | 15 | Artur Janicki | | 38.14 (PB) | +1.81 | 38.140 | 16 | Szymon Palka | | 38.43 | +2.10 | 38.430 | 17 | Philip Due Schmidt | | 38.69 | +2.36 | 38.690 | 18 | Sebastian Druszkiewicz | | 39.38 | +3.05 | 39.380 | 19 | Davide Ghiotto | | DNF | +9.99 !– | 99.999 !– | | 5000 metrów[2] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Sven Kramer | | 6:17.66 | | 37.766 | 2 | Patrick Roest | | 6:18.21 | +0.55 | 37.821 | 3 | Sverre Lunde Pedersen | | 6:20.59 | +2.93 | 38.059 | 4 | Danila Semerikov | | 6:26.35 | +8.69 | 38.635 | 5 | Sergey Trofimov | | 6:27.29 | +9.63 | 38.729 | 6 | Håvard Bøkko | | 6:30.23 | +12.57 | 39.023 | 7 | Douwe de Vries | | 6:31.41 | +13.75 | 39.141 | 8 | Andrea Giovannini | | 6:33.13 | +15.47 | 39.313 | 9 | Haralds Silovs | | 6:36.24 | +18.58 | 39.624 | 10 | Vitaly Mikhailov | | 6:36.41 | +18.75 | 39.641 | 11 | Felix Maly | | 6:45.82 | +28.16 | 40.582 | 12 | Sebastian Druszkiewicz | | 6:46.84 | +29.18 | 40.684 | 13 | Lukas Mann | | 6:48.79 | +31.13 | 40.879 | 14 | Sindre Henriksen | | 6:48.92 | +31.26 | 40.892 | 15 | Szymon Palka | | 6:51.08 | +33.42 | 41.108 | 16 | Philip Due Schmidt | | 6:51.74 | +34.08 | 41.174 | 17 | Artur Janicki | | 6:52.09 | +34.43 | 41.209 | 18 | Gabriele Galli | | 7:00.30 | +42.64 | 42.030 | 19 | Davide Ghiotto | | WDR | +99.99 !– | 99.999 !– | |
| 1500 metrów[3] | 10 000 metrów[4] |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Łyżwiarz | Nar. | 500 m | 5000 m | 1500 m | 10 000 m | Punkty | Strata |
| Sven Kramer | | 36.69 (5) | 6:17.66 (1) | 1:45.91 (1) | 13:26.88 (2) | 150.103 | |
| Patrick Roest | | 36.59 (4) | 6:18.21 (2) | 1:46.40 (2) | 13:26.45 (1) | 150.199 | 0.10 |
| Sverre Lunde Pedersen | | 36.42 (3) | 6:20.59 (3) | 1:46.65 (3) | 13:36.14 (4) | 150.836 | 0.74 |
04 !4 | Håvard Bøkko | | 36.36 (2) | 6:30.23 (6) | 1:47.73 (4) | 13:43.26 (5) | 152.456 | 2.36 |
05 !5 | Sergey Trofimov | | 37.24 (8) | 6:27.29 (5) | 1:49.68 (7) | 13:47.18 (7) | 153.888 | 3.79 |
06 !6 | Andrea Giovannini | | 36.65 (6) | 6:33.13 (8) | 1:50.63 (9) | 13:43.58 (6) | 154.018 | 3.92 |
07 !7 | Douwe de Vries | | 37.58 (11) | 6:31.41 (7) | 1:50.21 (8) | 13:35.87 (3) | 154.250 | 4.15 |
08 !8 | Sindre Henriksen | | 36.98 (7) | 6:48.92 (14) | 1:48.30 (5) | 14:06.84 (8) | 156.314 | 6.22 |
09 !9 | Haralds Silovs | | 36.33 (1) | 6:36.24 (9) | 1:49.44 (6) | WDR | 112.434 | |
10 !10 | Vitaly Mikhailov | | 37.98 (10) | 6:36.41 (10) | 1:52.36 (13) | | 115.074 | |
11 !11 | Lukas Mann | | 37.48 (10) | 6:48.79 (13) | 1:50.98 (10) | | 115.352 | |
12 !12 | Felix Maly | | 37.92 (13) | 6:45.82 (11) | 1:51.22 (11) | | 115.575 | |
13 !13 | Artur Janicki | | 38.14 (15) | 6:52.09 (17) | 1:52.26 (12) | | 116.769 | |
14 !14 | Gabriele Galli | | 37.47 (9) | 7:00.30 (18) | 1:52.89 (14) | | 117.130 | |
15 !15 | Szymon Palka | | 38.43 (16) | 6:51.08 (15) | 1:53.24 (15) | | 117.284 | |
16 !16 | Sebastian Druszkiewicz | | 39.38 (18) | 6:46.84 (12) | 1:54.18 (16) | | 118.124 | |
17 !17 | Philip Due Schmidt | | 38.69 (17) | 6:51.74 (16) | 1:57.09 (17) | | 118.894 | |
18 !18 | Danila Semerikov | | 37.58 (11) | 6:26.35 (4) | DQ | | – | |
19 !19 | Davide Ghiotto | | DNF | WDR | | | – | |
Mistrzostwa kobiet
| 500 metrów[5] Poz. | Łyżwiarka | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Antoinette de Jong | | 39.19 | | 39.190 | 2 | Elizaveta Kazelina | | 39.26 | +0.07 | 39.260 | 3 | Francesca Lollobrigida | | 39.56 | +0.37 | 39.560 | 4 | Ireen Wüst | | 39.72 | +0.53 | 39.720 | 5 | Nikola Zdráhalová | | 40.04 | +0.85 | 40.040 | 6 | Ida Njåtun | | 40.46 | +1.27 | 40.460 | 7 | Evgeniia Lalenkova | | 40.65 | +1.46 | 40.650 | 8 | Ragne Wiklund | | 40.68 | +1.49 | 40.680 | 9 | Natalya Voronina | | 40.76 | +1.57 | 40.760 | 10 | Carlijn Achtereekte | | 40.91 | +1.72 | 40.910 | 11 | Martina Sáblíková | | 40.95 | +1.76 | 40.950 | 12 | Roxanne Dufter | | 41.07 | +1.88 | 41.070 | 13 | Sofie Karoline Haugen | | 41.41 | +2.22 | 41.410 | 14 | Michelle Uhrig | | 41.43 | +2.24 | 41.430 | 15 | Karolina Gąsecka | | 41.53 | +2.34 | 41.530 | 16 | Saskia Alusalu | | 41.91 | +2.72 | 41.910 | | 3000 metrów[6] Poz. | Łyżwiarka | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Antoinette de Jong | | 4:08.07 | | 41.345 | 2 | Martina Sáblíková | | 4:08.22 | +0.15 | 41.370 | 3 | Francesca Lollobrigida | | 4:11.28 | +3.21 | 41.880 | 4 | Natalya Voronina | | 4:11.30 | +3.23 | 41.883 | 5 | Carlijn Achtereekte | | 4:11.93 | +3.86 | 41.988 | 6 | Evgeniia Lalenkova | | 4:14.15 | +6.08 | 42.358 | 7 | Ireen Wüst | | 4:14.61 | +6.54 | 42.435 | 8 | Roxanne Dufter | | 4:19.28 | +11.21 | 43.213 | 9 | Ida Njåtun | | 4:19.49 | +11.42 | 43.248 | 10 | Ragne Wiklund | | 4:20.33 | +12.26 | 43.388 | 11 | Saskia Alusalu | | 4:22.20 | +14.13 | 43.700 | 12 | Elizaveta Kazelina | | 4:23.18 | +15.11 | 43.863 | 13 | Nikola Zdráhalová | | 4:25.76 | +17.69 | 44.293 | 14 | Sofie Karoline Haugen | | 4:28.42 | +20.35 | 44.736 | 15 | Karolina Gąsecka | | 4:31.38 | +23.31 | 45.230 | 16 | Michelle Uhrig | | 4:32.50 | +24.43 | 45.416 | |
| 1500 metrów[7] Poz. | Łyżwiarka | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Antoinette de Jong | | 1:57.03 | | 39.010 | 2 | Francesca Lollobrigida | | 1:57.99 | +0.96 | 39.330 | 3 | Martina Sáblíková | | 1:58.07 | +1.04 | 39.356 | 4 | Elizaveta Kazelina | | 1:58.65 | +1.62 | 39.550 | 5 | Ireen Wüst | | 1:58.80 | +1.77 | 39.600 | 6 | Evgeniia Lalenkova | | 1:58.90 | +1.87 | 39.633 | 7 | Natalya Voronina | | 2:00.12 | +3.09 | 40.040 | 8 | Ida Njåtun | | 2:00.15 | +3.12 | 40.050 | 9 | Ragne Wiklund | | 2:00.47 | +3.44 | 40.156 | 10 | Carlijn Achtereekte | | 2:00.64 | +3.61 | 40.213 | 11 | Roxanne Dufter | | 2:00.72 | +3.69 | 40.240 | 12 | Nikola Zdráhalová | | 2:01.44 | +4.41 | 40.480 | 13 | Sofie Karoline Haugen | | 2:04.94 | +7.91 | 41.646 | 14 | Michelle Uhrig | | 2:05.57 | +8.54 | 41.856 | 15 | Saskia Alusalu | | 2:05.76 | +8.73 | 41.920 | 16 | Karolina Gąsecka | | 2:06.72 | +9.69 | 42.240 | | 5000 metrów[8] |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Łyżwiarka | Nar. | 500 m | 3000 m | 1500 m | 5000 m | Punkty | Strata |
| Antoinette de Jong | | 39.19 (1) | 4:08.07 (1) | 1:57.03 (1) | 7:13.73 (2) | 162.918 | |
| Martina Sáblíková | | 40.95 (11) | 4:08.22 (2) | 1:58.07 (3) | 7:03.88 (1) | 164.064 | +1.15 |
| Francesca Lollobrigida | | 39.56 (3) | 4:11.28 (3) | 1:57.99 (2) | 7:21.67 (6) | 164.937 | +2.02 |
04 !4 | Ireen Wüst | | 39.72 (4) | 4:14.61 (7) | 1:58.80 (5) | 7:22.99 (7) | 166.054 | +3.14 |
05 !5 | Natalya Voronina | | 40.76 (9) | 4:11.30 (4) | 2:00.12 (7) | 7:15.86 (4) | 166.269 | +3.36 |
06 !6 | Carlijn Achtereekte | | 40.91 (10) | 4:11.93 (5) | 2:00.64 (10) | 7:15.31 (3) | 166.642 | +3.73 |
07 !7 | Evgeniia Lalenkova | | 40.65 (7) | 4:14.15 (6) | 1:58.90 (6) | 7:21.59 (5) | 166.800 | +3.89 |
08 !8 | Roxanne Dufter | | 41.07 (12) | 4:19.28 (8) | 2:00.72 (11) | 7:30.96 (8) | 169.619 | +6.71 |
09 !9 | Elizaveta Kazelina | | 39.26 (2) | 4:23.18 (12) | 1:58.65 (4) | | 122.673 | |
10 !10 | Ida Njåtun | | 40.46 (6) | 4:19.49 (9) | 2:00.15 (8) | | 123.758 | |
11 !11 | Ragne Wiklund | | 40.68 (8) | 4:20.33 (10) | 2:00.47 (9) | | 124.224 | |
12 !12 | Nikola Zdráhalová | | 40.04 (5) | 4:25.76 (13) | 2:01.44 (12) | | 124.813 | |
13 !13 | Saskia Alusalu | | 41.91 (16) | 4:22.20 (11) | 2:05.76 (15) | | 127.530 | |
14 !14 | Sofie Karoline Haugen | | 41.41 (13) | 4:28.42 (14) | 2:04.94 (13) | | 127.792 | |
15 !15 | Michelle Uhrig | | 41.43 (14) | 4:32.50 (16) | 2:05.57 (14) | | 128.702 | |
16 !16 | Karolina Gąsecka | | 41.53 (15) | 4:31.38 (15) | 2:06.72 (16) | | 129.000 | |
Sprint
Mistrzostwa mężczyzn
| 500 metrów[9] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Kai Verbij | | 35.23 | | 35.230 | 2 | Henrik Fagerli Rukke | | 35.36 | +0.13 | 35.360 | 3 | Kjeld Nuis | | 35.47 | +0.24 | 35.470 | 4 | Håvard Holmefjord Lorentzen | | 35.58 | +0.35 | 35.580 | 5 | David Bosa | | 35.60 | +0.37 | 35.600 | 6 | Artyom Kuznetsov | | 35.62 | +0.39 | 35.620 | 7 | Piotr Michalski | | 35.64 | +0.41 | 35.640 | 8 | Joel Dufter | | 35.79 | +0.56 | 35.790 | 9 | Artur Nogal | | 35.85 | +0.62 | 35.850 | 10 | Bjørn Magnussen | | 35.86 | +0.63 | 35.860 | 11 | Nico Ihle | | 35.98 | +0.75 | 35.980 | 12 | Thomas Krol | | 36.00 | +0.77 | 36.000 | 13 | Aleksey Yesin | | 36.15 | +0.92 | 36.150 | 14 | Victor Lobas | | 36.21 | +0.98 | 36.210 | 15 | Mirko Giacomo Nenzi | | 36.45 | +1.22 | 36.450 | 16 | Marten Liiv | | 36.47 | +1.24 | 36.470 | 17 | Ignat Golovatsiuk | | 36.50 | +1.27 | 36.500 | 18 | Cornelius Kersten | | 36.87 | +1.64 | 36.870 | 19 | Samuli Suomalainen | | 36.96 | +1.73 | 36.960 | 20 | Hendrik Dombek | | 37.20 | +1.97 | 37.200 | | 1000 metrów[10] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Kai Verbij | | 1:08.97 TR | | 34.485 | 2 | Victor Lobas | | 1:09.80 | +0.83 | 34.900 | 3 | Håvard Holmefjord Lorentzen | | 1:09.88 | +0.91 | 34.940 | 4 | Nico Ihle | | 1:10.34 | +1.37 | 35.170 | 5 | Henrik Fagerli Rukke | | 1:10.57 | +1.60 | 35.285 | 6 | Aleksey Yesin | | 1:10.62 | +1.65 | 35.310 | 7 | Joel Dufter | | 1:10.66 | +1.69 | 35.330 | 8 | Ignat Golovatsiuk | | 1:10.67 | +1.70 | 35.335 | 9 | Artyom Kuznetsov | | 1:10.75 | +1.78 | 35.375 | 10 | Piotr Michalski | | 1:11.01 | +2.04 | 35.505 | 11 | Marten Liiv | | 1:11.17 | +2.20 | 35.585 | 12 | Mirko Giacomo Nenzi | | 1:11.34 | +2.37 | 35.670 | 13 | Bjørn Magnussen | | 1:11.63 | +2.66 | 35.815 | 14 | Artur Nogal | | 1:12.14 | +3.17 | 36.070 | 15 | David Bosa | | 1:12.17 | +3.20 | 36.085 | 16 | Samuli Suomalainen | | 1:12.56 | +3.59 | 36.280 | 17 | Hendrik Dombek | | 1:12.84 | +3.87 | 36.420 | 18 | Cornelius Kersten | | 1:12.96 | +3.99 | 36.480 | 19 | Thomas Krol | | 1:53.88 | +44.91 | 56.940 | – | Kjeld Nuis | | DQ | | – | |
| 500 metrów[11] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Kai Verbij | | 34.93 | | 34.930 | 2 | Håvard Holmefjord Lorentzen | | 35.10 | +0.17 | 35.100 | 3 | Artyom Kuznetsov | | 35.27 | +0.34 | 35.270 | 4 | Kjeld Nuis | | 35.41 | +0.48 | 35.410 | 5 | David Bosa | | 35.44 | +0.51 | 35.440 | 6 | Henrik Fagerli Rukke | | 35.45 | +0.52 | 35.450 | 7 | Nico Ihle | | 35.46 | +0.53 | 35.460 | 8 | Aleksey Yesin | | 35.61 | +0.68 | 35.610 | 9 | Piotr Michalski | | 35.68 | +0.75 | 35.680 | 10 | Mirko Giacomo Nenzi | | 35.73 | +0.80 | 35.730 | 11 | Ignat Golovatsiuk | | 35.77 | +0.84 | 35.770 | Thomas Krol | | 35.77 | +0.84 | 35.770 | 13 | Artur Nogal | | 35.83 | +0.90 | 35.830 | 14 | Joel Dufter | | 36.00 | +1.07 | 36.000 | Victor Lobas | | 36.00 | +1.07 | 36.000 | 16 | Hendrik Dombek | | 36.41 | +1.48 | 36.410 | 17 | Marten Liiv | | 36.56 | +1.63 | 36.560 | 18 | Samuli Suomalainen | | 36.71 | +1.78 | 36.710 | 19 | Cornelius Kersten | | 36.84 | +1.91 | 36.840 | – | Bjørn Magnussen | | DNF | | – | | 1000 metrów[12] Poz. | Łyżwiarz | Nar. | Czas | Strata | Punkty | 1 | Thomas Krol | | 1:08.68 TR | | 34.340 | 2 | Kai Verbij | | 1:08.88 | +0.20 | 34.440 | 3 | Nico Ihle | | 1:09.45 | +0.77 | 34.725 | 4 | Joel Dufter | | 1:09.57 | +0.89 | 34.785 | 5 | Håvard Holmefjord Lorentzen | | 1:09.60 | +0.92 | 34.800 | 6 | Victor Lobas | | 1:09.77 | +1.09 | 34.885 | 7 | Aleksey Yesin | | 1:09.81 | +1.13 | 34.905 | 8 | David Bosa | | 1:09.94 | +1.26 | 34.970 | 9 | Piotr Michalski | | 1:10.07 | +1.39 | 35.035 | 10 | Artyom Kuznetsov | | 1:10.12 | +1.44 | 35.060 | Henrik Fagerli Rukke | | 1:10.12 | +1.44 | 35.060 | 12 | Mirko Giacomo Nenzi | | 1:10.44 | +1.76 | 35.220 | 13 | Ignat Golovatsiuk | | 1:10.54 | +1.86 | 35.270 | 14 | Artur Nogal | | 1:10.64 | +1.96 | 35.320 | 15 | Marten Liiv | | 1:11.92 | +3.24 | 35.960 | 16 | Hendrik Dombek | | 1:12.65 | +3.97 | 36.325 | 17 | Samuli Suomalainen | | 1:12.72 | +4.04 | 36.360 | – | Cornelius Kersten | | WDR | | – | |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Łyżwiarz | Nar. | 500 m | 1000 m | 500 m | 1000 m | Punkty | Strata |
| Kai Verbij | | 35.23 (1) | 1:08.97 (1) | 34.93 (1) | 1:08.88 (2) | 139.085 | |
| Håvard Holmefjord Lorentzen | | 35.58 (4) | 1:09.88 (3) | 35.10 (2) | 1:09.60 (5) | 140.420 | +1.34 |
| Henrik Fagerli Rukke | | 35.36 (2) | 1:10.57 (5) | 35.45 (6) | 1:10.12 (10) | 141.155 | +2.07 |
04 !4 | Artyom Kuznetsov | | 35.62 (6) | 1:10.75 (9) | 35.27 (3) | 1:10.12 (10) | 141.325 | +2.24 |
05 !5 | Nico Ihle | | 35.98 (11) | 1:10.34 (4) | 35.46 (7) | 1:09.45 (3) | 141.335 | +2.25 |
06 !6 | Piotr Michalski | | 35.64 (7) | 1:11.01 (10) | 35.68 (9) | 1:10.07 (9) | 141.860 | +2.78 |
07 !7 | Joel Dufter | | 35.79 (8) | 1:10.66 (7) | 36.00 (14) | 1:09.57 (4) | 141.905 | +2.82 |
08 !8 | Aleksey Yesin | | 36.15 (13) | 1:10.62 (6) | 35.61 (8) | 1:09.81 (7) | 141.975 | +2.89 |
09 !9 | Victor Lobas | | 36.21 (14) | 1:09.80 (2) | 36.00 (14) | 1:09.77 (6) | 141.995 | +2.91 |
10 !10 | David Bosa | | 35.60 (5) | 1:12.17 (15) | 35.44 (5) | 1:09.94 (8) | 142.095 | +3.01 |
11 !11 | Ignat Golovatsiuk | | 36.50 (17) | 1:10.67 (8) | 35.77 (11) | 1:10.54 (13) | 142.875 | +3.79 |
12 !12 | Mirko Giacomo Nenzi | | 36.45 (15) | 1:11.34 (12) | 35.73 (10) | 1:10.44 (12) | 143.070 | +3.99 |
13 !13 | Artur Nogal | | 35.85 (9) | 1:12.14 (14) | 35.83 (13) | 1:10.64 (14) | 143.070 | +3.99 |
14 !14 | Marten Liiv | | 36.47 (16) | 1:11.17 (11) | 36.56 (17) | 1:11.92 (15) | 144.575 | +5.49 |
15 !15 | Samuli Suomalainen | | 36.96 (19) | 1:12.56 (16) | 36.71 (18) | 1:12.72 (17) | 146.310 | +7.23 |
16 !16 | Hendrik Dombek | | 37.20 (20) | 1:12.84 (17) | 36.41 (16) | 1:12.65 (16) | 146.355 | +7.27 |
17 !17 | Thomas Krol | | 36.00 (12) | 1:53.88 (19) | 35.77 (11) | 1:08.68 (1) | 163.050 | +23.97 |
18 !18 | Cornelius Kersten | | 36.87 (18) | 1:12.96 (18) | 36.84 (19) | WDR | – | – |
19 !19 | Bjørn Magnussen | | 35.86 (10) | 1:11.63 (13) | DNF | | – | – |
20 !20 | Kjeld Nuis | | 35.47 (3) | DQ | 35.41 (4) | | – | – |
Mistrzostwa kobiet
Klasyfikacja końcowa
Poz. | Łyżwiarka | Nar. | 500 m | 1000 m | 500 m | 1000 m | Punkty | Strata |
| Vanessa Herzog | | 37.61 (1) | 1:16.54 (5) | 37.62 (1) | 1:15.89 (3) | 151.445 | |
| Daria Kachanova | | 38.15 (3) | 1:15.79 (1) | 38.22 (3) | 1:15.21 (1) | 151.870 | +0.85 |
| Olga Fatkulina | | 38.13 (2) | 1:16.04 (4) | 38.05 (2) | 1:16.46 (4) | 152.430 | +1.97 |
04 !4 | Jutta Leerdam | | 38.55 (4) | 1:15.82 (2) | 38.45 (4) | 1:15.76 (2) | 152.790 | +2.69 |
05 !5 | Sanneke de Neeling | | 38.63 (5) | 1:16.62 (6) | 38.66 (5) | 1:16.53 (5) | 153.865 | +4.84 |
06 !6 | Letitia de Jong | | 38.63 (5) | 1:15.88 (3) | 38.80 (6) | 1:17.57 (6) | 154.155 | +5.42 |
07 !7 | Irina Kuznetsova | | 38.92 (8) | 1:18.02 (7) | 38.91 (7) | 1:18.23 (7) | 155.955 | +9.02 |
08 !8 | Hege Bøkko | | 38.77 (7) | 1:18.50 (9) | 38.95 (8) | 1:18.55 (8) | 156.245 | +9.60 |
09 !9 | Kaja Ziomek | | 39.04 (9) | 1:18.84 (11) | 38.95 (8) | 1:18.76 (10) | 156.790 | +10.69 |
10 | Noemi Bonazza | | 39.24 (11) | 1:18.81 (10) | 39.45 (10) | 1:18.67 (9) | 157.430 | +11.97 |
11 | Gabriele Hirschbichler | | 39.19 (10) | 1:18.28 (8) | 39.76 (13) | 1:18.99 (11) | 157.585 | +12.28 |
12 | Andżelika Wójcik | | 39.31 (12) | 1:19.49 (12) | 39.58 (11) | 1:20.17 (12) | 158.720 | +14.55 |
13 | Anna Nifontova | | 39.63 (13) | 1:20.56 (13) | 39.72 (12) | 1:22.39 (13) | 160.825 | +18.76 |
Wyniki sporządzono na podstawie: https://live.isuresults.eu/events/2019_ITA_0001/schedule
Przypisy
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Men 500m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Men 500m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Men 1500m Men, International Skating Union, 13 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Results Men 10000m, International Skating Union, 13 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Ladies 500m, International Skating Union, 11 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-11] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Ladies 3000m, International Skating Union, 11 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-11] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Ladies 1500m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Allround Championships 2019 – Result Ladies 5000m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result 500m Men, International Skating Union, 11 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-11] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Men 1000m, International Skating Union, 11 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-11] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Men 500m (2nd Race), International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Men 1000m (2nd Race), International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Ladies 500m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Ladies 1000m, International Skating Union, 12 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-12] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Ladies 500m (2nd Race), International Skating Union, 13 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)
- ↑ ISU European Sprint Championships 2019 – Result Ladies 1000m (2nd Race), International Skating Union, 13 stycznia 2019 [dostęp 2019-01-19] .brak strony (książka)