Liga Światowa 1999
World League 1999
|
Szczegóły |
Państwo | Argentyna |
Organizator | FIVB |
Edycja | X |
Liczba zespołów | 12 (z 4 konfederacji) |
Termin | 28 maja – 17 lipca 1999 |
Liczba meczów | 82 |
Liczba setów | 320 |
Zwycięzca | Włochy |
2. miejsce | Kuba |
3. miejsce | Brazylia |
Król strzelców | Osvaldo Hernández |
Liga Światowa w Piłce Siatkowej 1999 (ang. 1999 FIVB Volleyball World League) – 10. edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego zorganizowanego przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) dla 12 narodowych reprezentacji.
Rywalizacja składała się z dwóch faz: fazy interkontynentalnej oraz turnieju finałowego. Faza interkontynentalna trwała od 28 maja do 4 lipca. Turniej finałowy rozegrany został w dniach 12-17 lipca w Polideportivo Islas Malvinas w Mar del Plata.
Zwycięzcą Ligi Światowej 1999 została po raz siódmy reprezentacja Włoch, która w finale pokonała reprezentację Kuby. Brązowy medal zdobyła reprezentacja Brazylii.
W rozgrywkach zadebiutowały reprezentacje Australii i Portugalii. Po raz pierwszy w turnieju finałowym brały udział Argentyna oraz Hiszpania.
Po raz pierwszy w oficjalnych rozgrywkach międzynarodowych zastosowano nowy system, w którym do zwycięstwa w secie należało zdobyć 25 punktów w secie, a punkty liczone były po każdej akcji.
System rozgrywek
Faza interkontynentalna
12 reprezentacji podzielonych zostało na trzy grupy (A, B i C). W ciągu sześciu tygodni w każdej grupie drużyny rozegrały między sobą po cztery spotkania (dwa jako gospodarz i dwa jako gość). W sumie w ramach fazy interkontynentalnej odbyły się 72 spotkania.
Awans do turnieju finałowego uzyskali:
- zwycięzcy poszczególnych grup oraz drużyny, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach (o ile gospodarz turnieju finałowego znalazł się wśród tych sześciu zespołów);
- zwycięzcy poszczególnych grup oraz dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny z drugich miejsc (jeżeli gospodarz zajął niższe niż drugie miejsce w swojej grupie).
Turniej finałowy
6 drużyn, które zaklasyfikowały się do turnieju finałowego, podzielone zostały na dwie grupy (D i E) według następującego klucza:
Grupa D | Grupa E |
A1 | A/B/C2 |
A/B/C2 | B1 |
C1 | A/B/C2 |
Przy rozstawieniu drużyn z drugich miejsc decydujące znaczenie miało, aby, o ile to możliwe, drużyny z tej samej grupy w fazie interkontynentalnej nie znalazły się w jednej grupie turnieju finałowego.
Do półfinałów awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Pary półfinałowe ustalone zostały według klucza:
Zwycięzcy półfinałów zagrali o zwycięstwo w całych rozgrywkach, natomiast przegrani - o brązowy medal[1].
Uczestnicy
Faza interkontynentalna
Wszystkie godziny według czasu lokalnego.
Grupa A
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty |
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio |
1 | Rosja | 22 | 12 | 10 | 2 | 32 | 14 | 2.286 | 1082 | 1010 | 1.071 |
2 | Włochy | 21 | 12 | 9 | 3 | 31 | 14 | 2.214 | 1079 | 941 | 1.147 |
3 | Polska | 17 | 12 | 5 | 7 | 21 | 25 | 0.840 | 1006 | 1065 | 0.945 |
4 | Australia | 12 | 12 | 0 | 12 | 5 | 36 | 0.139 | 861 | 1012 | 0.851 |
Źródło: fivb.ch
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Awans do turnieju finałowego
1. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
28.05.1999 | 19:00 | Polska | 0:3 | Rosja | 22:25 | 15:25 | 16:25 | | | 53:75 | 60 min | 6500 | |
29.05.1999 | 20:00 | Polska | 1:3 | Rosja | 19:25 | 25:22 | 23:25 | 19:25 | | 89:97 | 99 min | 4400 | |
|
28.05.1999 | 19:30 | Australia | 0:3 | Włochy | 20:25 | 16:25 | 18:25 | | | 54:75 | 66 min | 3100 | |
29.05.1999 | 19:30 | Australia | 0:3 | Włochy | 11:25 | 22:25 | 20:25 | | | 53:75 | 62 min | 3230 | |
2. kolejka
- Miejsce spotkań: Pałac Sportu „Dinamo”, Moskwa / PalaPentassuglia, Brindisi (4 czerwca), PalaFlorio, Bari (6 czerwca)
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
04.06.1999 | 18:00 | Rosja | 3:0 | Polska | 25:18 | 28:26 | 25:23 | | | 78:67 | 67 min | 900 | |
05.06.1999 | 16:00 | Rosja | 3:2 | Polska | 23:25 | 21:25 | 25:19 | 25:23 | 15:8 | 109:100 | 101 min | 1200 | |
|
04.06.1999 | 20:00 | Włochy | 3:0 | Australia | 25:17 | 25:21 | 25:20 | | | 75:58 | 69 min | 4400 | |
06.06.1999 | 19:00 | Włochy | 3:0 | Australia | 25:22 | 25:22 | 25:21 | | | 75:65 | 79 min | 3300 | |
3. kolejka
- Miejsce spotkań: Pałac Sportu „Dinamo”, Moskwa / PalaCatania, Katania (11 czerwca), Palasport Mario Argento, Neapol (13 czerwca)
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
11.06.1999 | 18:00 | Rosja | 3:0 | Australia | 25:19 | 25:20 | 27:25 | | | 77:64 | 62 min | 1700 | |
12.06.1999 | 16:00 | Rosja | 3:0 | Australia | 25:17 | 33:31 | 25:23 | | | 83:71 | 72 min | 1750 | |
|
11.06.1999 | 20:30 | Włochy | 2:3 | Polska | 27:29 | 24:26 | 25:14 | 25:19 | 13:15 | 114:103 | 111 min | 3800 | |
13.06.1999 | 18:00 | Włochy | 3:1 | Polska | 25:20 | 25:19 | 22:25 | 25:18 | | 97:82 | 92 min | 4500 | |
4. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
18.06.1999 | 18:00 | Rosja | 3:1 | Włochy | 29:27 | 25:21 | 27:29 | 25:20 | | 106:97 | 101 min | 3160 | |
19.06.1999 | 15:00 | Rosja | 1:3 | Włochy | 22:25 | 18:25 | 25:20 | 21:25 | | 86:95 | 87 min | 2912 | |
|
18.06.1999 | 19:00 | Polska | 3:1 | Australia | 28:30 | 29:27 | 25:23 | 25:18 | | 107:98 | 103 min | 7150 | |
19.06.1999 | 17:30 | Polska | 3:0 | Australia | 25:20 | 25:15 | 25:18 | | | 75:53 | 61 min | 6450 | |
5. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
25.06.1999 | 19:30 | Australia | 0:3 | Polska | 21:25 | 23:25 | 26:28 | | | 70:78 | 76 min | 2610 | |
26.06.1999 | 19:30 | Australia | 1:3 | Polska | 25:16 | 17:25 | 23:25 | 18:25 | | 83:91 | 96 min | 4200 | |
|
25.06.1999 | 20:00 | Włochy | 1:3 | Rosja | 18:25 | 21:25 | 25:16 | 24:26 | | 88:92 | 94 min | 4200 | |
27.06.1999 | 19:00 | Włochy | 3:1 | Rosja | 25:18 | 25:14 | 22:25 | 25:21 | | 97:78 | 92 min | 4300 | |
6. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
02.07.1999 | 19:00 | Polska | 2:3 | Włochy | 18:25 | 31:29 | 25:21 | 17:25 | 12:15 | 103:115 | 114 min | 6510 | |
03.07.1999 | 17:30 | Polska | 0:3 | Włochy | 24:26 | 21:25 | 16:25 | | | 61:76 | 73 min | 6410 | |
|
02.07.1999 | 19:30 | Australia | 2:3 | Rosja | 25:18 | 23:25 | 25:20 | 22:25 | 7:15 | 102:103 | 114 min | 2155 | |
03.07.1999 | 19:30 | Australia | 1:3 | Rosja | 18:25 | 24:26 | 25:22 | 23:25 | | 90:98 | 98 min | 2950 | |
Grupa B
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty |
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio |
1 | Brazylia | 22 | 12 | 10 | 2 | 34 | 14 | 2.429 | 1150 | 1020 | 1.127 |
2 | Hiszpania | 19 | 12 | 7 | 5 | 26 | 23 | 1.130 | 1094 | 1080 | 1.013 |
3 | Kanada | 17 | 12 | 5 | 7 | 19 | 25 | 0.760 | 982 | 1042 | 0.942 |
4 | Holandia | 14 | 12 | 2 | 10 | 15 | 32 | 0.469 | 1023 | 1107 | 0.924 |
Źródło: fivb.ch
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Awans do turnieju finałowego
1. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
28.05.1999 | 20:00 | Kanada | 1:3 | Brazylia | 23:25 | 25:22 | 21:25 | 17:25 | | 86:97 | 100 min | 2400 | |
29.05.1999 | 20:00 | Kanada | 3:2 | Brazylia | 26:24 | 42:44 | 25:18 | 16:25 | 19:17 | 128:128 | 131 min | 2700 | |
|
29.05.1999 | 15:00 | Holandia | 1:3 | Hiszpania | 24:26 | 25:22 | 21:25 | 19:25 | | 89:98 | 90 min | 1000 | |
30.05.1999 | 15:00 | Holandia | 3:2 | Hiszpania | 25:27 | 14:25 | 25:22 | 30:28 | 15:11 | 109:113 | 110 min | 1000 | |
2. kolejka
- Miejsce spotkań: Palacio de Deportes, Gijón / Jack Simpson Gymnasium, Calgary
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
04.06.1999 | 20:00 | Hiszpania | 3:2 | Brazylia | 25:21 | 33:31 | 19:25 | 19:25 | 15:11 | 111:113 | 123 min | 5000 | |
06.06.1999 | 12:00 | Hiszpania | 1:3 | Brazylia | 25:21 | 22:25 | 19:25 | 23:25 | | 89:96 | 104 min | 4200 | |
|
04.06.1999 | 20:00 | Kanada | 3:0 | Holandia | 25:23 | 25:22 | 25:19 | | | 75:64 | 61 min | 2100 | |
05.06.1999 | 20:00 | Kanada | 3:0 | Holandia | 25:20 | 30:28 | 25:20 | | | 80:68 | 69 min | 2400 | |
3. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
11.06.1999 | 20:00 | Kanada | 3:2 | Hiszpania | 25:19 | 18:25 | 19:25 | 26:24 | 15:10 | 103:103 | 103 min | 1500 | |
12.06.1999 | 20:00 | Kanada | 1:3 | Hiszpania | 19:25 | 23:25 | 25:18 | 19:25 | | 86:93 | 88 min | 1500 | |
|
12.06.1999 | 15:00 | Holandia | 2:3 | Brazylia | 25:20 | 22:25 | 18:25 | 25:22 | 11:15 | 101:107 | 109 min | 3500 | |
13.06.1999 | 15:00 | Holandia | 2:3 | Brazylia | 27:29 | 25:22 | 23:25 | 25:23 | 11:15 | 111:114 | 115 min | 4100 | |
4. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
18.06.1999 | 20:00 | Hiszpania | 3:2 | Holandia | 22:25 | 25:16 | 23:25 | 25:21 | 15:12 | 110:99 | 105 min | 3215 | |
20.06.1999 | 11:30 | Hiszpania | 3:0 | Holandia | 25:18 | 25:20 | 25:23 | | | 75:61 | 76 min | 11500 | |
|
19.06.1999 | 10:00 | Brazylia | 3:0 | Kanada | 25:18 | 25:20 | 25:20 | | | 75:58 | 67 min | 6380 | |
20.06.1999 | 9:45 | Brazylia | 3:0 | Kanada | 25:18 | 25:21 | 25:13 | | | 75:52 | 69 min | 10580 | |
5. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
26.06.1999 | 10:00 | Brazylia | 3:0 | Hiszpania | 25:23 | 25:19 | 25:12 | | | 75:54 | 70 min | 5380 | |
27.06.1999 | 10:00 | Brazylia | 3:0 | Hiszpania | 25:22 | 25:15 | 25:19 | | | 75:56 | 71 min | 5380 | |
|
26.06.1999 | 15:00 | Holandia | 3:0 | Kanada | 25:19 | 28:26 | 25:20 | | | 78:65 | 74 min | 1480 | |
27.06.1999 | 15:00 | Holandia | 0:3 | Kanada | 23:25 | 23:25 | 23:25 | | | 69:75 | 74 min | 1800 | |
6. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
01.07.1999 | 20:30 | Hiszpania | 3:2 | Kanada | 23:25 | 25:22 | 26:28 | 26:24 | 16:14 | 116:113 | 126 min | 5300 | |
02.07.1999 | 20:30 | Hiszpania | 3:0 | Kanada | 26:24 | 25:19 | 25:18 | | | 76:61 | 72 min | 2900 | |
|
03.07.1999 | 14:00 | Brazylia | 3:1 | Holandia | 25:15 | 27:25 | 22:25 | 25:20 | | 99:85 | 85 min | 10565 | |
04.07.1999 | 14:00 | Brazylia | 3:1 | Holandia | 25:23 | 25:22 | 21:25 | 25:19 | | 96:89 | 93 min | 11000 | |
Grupa C
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty |
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio |
1 | Kuba | 23 | 12 | 11 | 1 | 33 | 15 | 2.200 | 1130 | 1042 | 1.084 |
2 | Francja | 17 | 12 | 5 | 7 | 25 | 26 | 0.962 | 1134 | 1142 | 0.993 |
3 | Argentyna | 16 | 12 | 4 | 8 | 22 | 26 | 0.846 | 1076 | 1089 | 0.988 |
4 | Portugalia | 16 | 12 | 4 | 8 | 17 | 30 | 0.567 | 1025 | 1092 | 0.939 |
Źródło: fivb.ch
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Awans do turnieju finałowego
Gospodarz turnieju finałowego
1. kolejka
- Miejsce spotkań: Palais des Sports de Gerland, Lyon / Estadio Cubierto Claudio Newell, Rosario
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
28.05.1999 | 20:00 | Francja | 2:3 | Portugalia | 24:26 | 23:25 | 25:23 | 25:16 | 9:15 | 106:105 | 114 min | 4450 | |
30.05.1999 | 19:00 | Francja | 3:1 | Portugalia | 28:26 | 22:25 | 25:17 | 25:18 | | 100:86 | 101 min | 1750 | |
|
29.05.1999 | 18:00 | Argentyna | 1:3 | Kuba | 20:25 | 19:25 | 25:22 | 22:25 | | 86:97 | 101 min | 2114 | |
30.05.1999 | 18:00 | Argentyna | 0:3 | Kuba | 26:28 | 22:25 | 28:30 | | | 76:83 | 81 min | 5342 | |
2. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
04.06.1999 | 20:40 | Kuba | 3:1 | Portugalia | 25:23 | 22:25 | 26:24 | 25:20 | | 98:92 | 94 min | 10000 | |
05.06.1999 | 20:40 | Kuba | 3:0 | Portugalia | 25:21 | 25:21 | 25:22 | | | 75:64 | 66 min | 12140 | |
|
05.06.1999 | 18:00 | Argentyna | 3:2 | Francja | 25:22 | 23:25 | 25:21 | 22:25 | 19:17 | 114:110 | 124 min | 5049 | |
06.06.1999 | 18:00 | Argentyna | 1:3 | Francja | 23:25 | 23:25 | 25:13 | 22:25 | | 93:88 | 97 min | 4695 | |
3. kolejka
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
11.06.1999 | 20:40 | Kuba | 3:2 | Francja | 26:28 | 20:25 | 25:23 | 25:20 | 17:15 | 113:111 | 111 min | 12167 | |
12.06.1999 | 20:40 | Kuba | 3:2 | Francja | 22:25 | 25:16 | 23:25 | 25:21 | 16:14 | 111:101 | 104 min | 12041 | |
|
12.06.1999 | 18:00 | Argentyna | 2:3 | Portugalia | 25:21 | 21:25 | 25:23 | 24:26 | 15:17 | 110:112 | 135 min | 5820 | |
13.06.1999 | 18:00 | Argentyna | 3:0 | Portugalia | 25:22 | 26:24 | 25:18 | | | 76:64 | 83 min | 7064 | |
4. kolejka
- Miejsce spotkań: Stade Pierre de Coubertin, Paryż (18 czerwca), Palais des Sports, Orlean (20 czerwca) / Pavilhão Desportivo Municipal, Póvoa de Varzim
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
18.06.1999 | 20:00 | Francja | 1:3 | Kuba | 22:25 | 34:32 | 22:25 | 22:25 | | 100:107 | 115 min | 4200 | |
20.06.1999 | 18:00 | Francja | 1:3 | Kuba | 25:20 | 17:25 | 19:25 | 13:25 | | 74:95 | 81 min | 3410 | |
|
19.06.1999 | 15:30 | Portugalia | 3:1 | Argentyna | 25:27 | 25:13 | 25:16 | 25:17 | | 100:73 | 100 min | 1025 | |
20.06.1999 | 17:00 | Portugalia | 3:1 | Argentyna | 25:21 | 25:22 | 26:28 | 25:22 | | 101:93 | 109 min | 1500 | |
5. kolejka
- Miejsce spotkań: Palais des Sports de Beaulieu, Nantes (25 czerwca), Salle de Sports Michel Vrignaud, Challans (27 czerwca) / Centro de Desportos e Congressos, Matosinhos
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
25.06.1999 | 20:00 | Francja | 3:2 | Argentyna | 25:23 | 22:25 | 22:25 | 25:19 | 15:12 | 109:104 | 118 min | 4500 | |
27.06.1999 | 18:00 | Francja | 0:3 | Argentyna | 21:25 | 19:25 | 22:25 | | | 62:75 | 83 min | 2400 | |
|
25.06.1999 | 20:00 | Portugalia | 2:3 | Kuba | 19:25 | 25:23 | 25:23 | 21:25 | 10:15 | 100:111 | 103 min | 2950 | |
26.06.1999 | 17:00 | Portugalia | 0:3 | Kuba | 19:25 | 18:25 | 25:27 | | | 62:77 | 68 min | 3670 | |
6. kolejka
- Miejsce spotkań: Nave Polivalente, Espinho / Coliseo de la Ciudad Deportiva, Hawana
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
02.07.1999 | 20:00 | Portugalia | 0:3 | Francja | 15:25 | 16:25 | 23:25 | | | 54:75 | 69 min | 1562 | |
03.07.1999 | 17:00 | Portugalia | 1:3 | Francja | 20:25 | 25:23 | 20:25 | 20:25 | | 85:98 | 94 min | 1200 | |
|
02.07.1999 | 20:40 | Kuba | 3:2 | Argentyna | 16:25 | 25:22 | 25:21 | 21:25 | 15:7 | 102:100 | 84 min | 14320 | |
03.07.1999 | 20:40 | Kuba | 0:3 | Argentyna | 16:25 | 24:26 | 21:25 | | | 61:76 | 91 min | 11200 | |
Turniej finałowy
- Miejsce turnieju: Argentyna – Polideportivo Islas Malvinas, Mar del Plata
- Wszystkie godziny według strefy czasowej UTC-03:00.
Rozgrywki grupowe
Grupa D
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty |
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio |
1 | Rosja | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 4 | 1.500 | 219 | 207 | 1.058 |
2 | Kuba | 3 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 | 1.667 | 179 | 157 | 1.140 |
3 | Hiszpania | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 6 | 0.333 | 156 | 190 | 0.821 |
Źródło: fivb.ch
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Awans do półfinału
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
12.07.1999 | 19:00 | Hiszpania | 0:3 | Kuba | 17:25 | 19:25 | 17:25 | | | 53:75 | 68 min | 1500 | |
13.07.1999 | 19:00 | Kuba | 2:3 | Rosja | 23:25 | 25:16 | 20:25 | 25:23 | 11:15 | 104:104 | 98 min | 1500 | |
14.07.1999 | 22:00 | Rosja | 3:2 | Hiszpania | 25:17 | 24:26 | 26:28 | 25:20 | 15:12 | 115:103 | 107 min | 1500 | |
Grupa E
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty |
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio |
1 | Brazylia | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 2 | 3.000 | 176 | 157 | 1.121 |
2 | Włochy | 3 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | 1.250 | 198 | 189 | 1.048 |
3 | Argentyna | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 6 | 0.167 | 140 | 168 | 0.833 |
Źródło: fivb.ch
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Awans do półfinału
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
12.07.1999 | 22:00 | Argentyna | 0:3 | Brazylia | 18:25 | 15:25 | 19:25 | | | 52:75 | 62 min | 4000 | |
13.07.1999 | 22:00 | Brazylia | 3:2 | Włochy | 18:25 | 25:22 | 25:20 | 18:25 | 15:13 | 101:105 | 102 min | 1700 | |
14.07.1999 | 19:00 | Argentyna | 1:3 | Włochy | 22:25 | 18:25 | 25:18 | 23:25 | | 88:93 | 89 min | 5900 | |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
16.07.1999 | 19:00 | Kuba | 3:0 | Brazylia | 25:20 | 27:25 | 25:19 | | | 77:64 | 68 min | 2200 | |
16.07.1999 | 22:00 | Rosja | 1:3 | Włochy | 25:18 | 19:25 | 24:26 | 20:25 | | 88:94 | 87 min | 2000 | |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
17.07.1999 | 18:00 | Brazylia | 3:1 | Rosja | 17:25 | 25:23 | 25:20 | 25:19 | | 92:87 | 85 min | 2200 | |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Razem | Czas | Widzów | Raport |
17.07.1999 | 21:00 | Kuba | 1:3 | Włochy | 21:25 | 25:23 | 19:25 | 24:26 | | 89:99 | 88 min | 6351 | |
Klasyfikacja końcowa
| ZWYCIĘZCA LIGI ŚWIATOWEJ 1999
WŁOCHY
- Skład zwycięzców
Valerio Vermiglio, Marco Meoni, Luigi Mastrangelo, Alessandro Fei, Samuelle Papi, Andrea Sartoretti, Cristian Casoli, Simone Rosalba, Hristo Zlatanov, Mirko Corsano, Davide Bellini, Vigor Bovolenta, Leondino Giombini, Marco Molteni Trener: Andrea Anastasi | |
Nagrody indywidualne
Dodatkowo najwyżej w klasyfikacji przyjmujących znalazł się Hiszpan Enrique De La Fuente, rozgrywających - Kubańczyk Raúl Diago, natomiast broniących - Włoch Mirko Corsano. W tych kategoriach nie przyznawano jednak nagród indywidualnych ani pieniężnych.
Przypisy
- ↑ Competition Formula 1999. fivb.ch. [dostęp 2018-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2001-06-21)]. (ang.).
- ↑ Seventh World League title for ITALY. fivb.ch. [dostęp 2018-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2001-08-22)]. (ang.).
Bibliografia
- World League 1999 - Match Results. fivb.ch. [dostęp 2018-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2001-08-22)]. (ang.).
- World League 1999 - Formula. fivb.ch. [dostęp 2018-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2001-08-19)]. (ang.).