Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 – sprint drużynowy mężczyzn
Norwegia | |
Włochy
| |
Francja
|
Sprint drużynowy mężczyzn techniką dowolną – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023. Zawody zostały rozegrane 26 lutego 2023 roku. Tytuł sprzed dwóch lat obronili Norwegowie, drugie miejsce zajęli Włosi, a brązowy medal wywalczyli reprezentanci Francji. Do udziału w zawodach zgłosiły się 34 drużyny.
Wyniki
Kwalifikacje
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Norwegia | Pål Golberg Johannes Høsflot Klæbo | 5:21,43 | — | Q |
2 | 3 | Szwecja | Calle Halfvarsson Edvin Anger | 5:28,94 | +7,51 | Q |
3 | 9 | Stany Zjednoczone | JC Schoonmaker Ben Ogden | 5:29,89 | +8,46 | Q |
4 | 13 | Polska | Maciej Staręga Dominik Bury | 5:30,85 | +9,42 | Q |
5 | 4 | Finlandia | Niilo Moilanen Joni Mäki | 5:31,14 | +9,71 | Q |
6 | 2 | Włochy | Francesco De Fabiani Federico Pellegrino | 5:31,72 | +10,29 | Q |
7 | 6 | Francja | Renaud Jay Richard Jouve | 5:32,66 | +11,23 | Q |
8 | 7 | Czechy | Luděk Šeller Michal Novák | 5:32,76 | +11,33 | Q |
9 | 15 | Estonia | Marko Kilp Martin Himma | 5:34,38 | +12,95 | Q |
10 | 8 | Kanada | Antoine Cyr Graham Ritchie | 5:35,21 | +13,78 | Q |
11 | 12 | Szwajcaria | Roman Schaad Janik Riebli | 5:35,87 | +14,44 | Q |
12 | 10 | Wielka Brytania | James Clugnet Andrew Young | 5:37,52 | +16,09 | Q |
13 | 19 | Słowenia | Vili Črv Miha Šimenc | 5:38,47 | +17,04 | Q |
14 | 16 | Austria | Benjamin Moser Lukas Mrkonjic | 5:39,01 | +17,58 | Q |
15 | 5 | Niemcy | Friedrich Moch Janosch Brugger | 5:39,69 | +18,26 | Q |
16 | 11 | Japonia | Takanori Ebina Haruki Yamashita | 5:43,89 | +22,46 | |
17 | 20 | Łotwa | Raimo Vīgants Lauris Kaparkalējs | 5:44,24 | +22,81 | |
18 | 22 | Australia | Lars Young Vik Seve de Campo | 5:49,15 | +27,72 | |
19 | 14 | Rumunia | Paul Constantin Pepene Raul Mihai Popa | 5:54,23 | +32,80 | |
20 | 29 | Litwa | Modestas Vaičiulis Tautvydas Strolia | 5:54,55 | +33,12 | |
21 | 17 | Kazachstan | Konstantin Borcow Swiatosław Matasow | 5:54,89 | +33,46 | |
22 | 21 | Islandia | Snorri Einarsson Dagur Benediktsson | 5:56,11 | +34,68 | |
23 | 18 | Bułgaria | Daniel Peszkow Simeon Dejanow | 6:01,76 | +40,33 | |
24 | 23 | Ukraina | Dmytro Drahun Ołeksandr Lisohor | 6:03,71 | +42,28 | |
25 | 27 | Chorwacja | Marko Skender Petar Perušić | 6:08,96 | +47,53 | |
26 | 28 | Argentyna | Franco Dal Farra Mateo Lorenzo Sauma | 6:10,77 | +49,34 | |
27 | 26 | Węgry | Ádám Kónya Kristóf Lágler | 6:12,51 | +51,08 | |
28 | 25 | Bośnia i Hercegowina | Strahinja Erić Miloš Stević | 6:14,81 | +53,38 | |
29 | 31 | Grecja | Nikolaos Tsurekas Apostolos Angelis | 6:18,52 | +57,09 | |
30 | 30 | Turcja | Yusuf Emre Fırat Yusuf Talay | 6:22,50 | +58,00 !+1:01,07 | |
31 | 32 | Haiti | Theo Mallett Stevenson Savart | 6:30,37 | +58,01 !+1:08,94 | |
32 | 24 | Macedonia Północna | Stawre Jada Darko Damjanowski | 6:36,98 | +58,02 !+1:15,55 | |
33 | 33 | Chile | Sebastian Endrestad Juan Luis Uberuaga | 6:46,34 | +58,03 !+1:24,91 | |
34 | 34 | Portugalia | José Cabeça Filipe Cabrita | 7:47,78 | +58,04 !+2:26,35 |
Finał
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 1 | Norwegia | Pål Golberg Johannes Høsflot Klæbo | 17:28,14 | — |
02 ! | 2 | Włochy | Francesco De Fabiani Federico Pellegrino | 17:30,62 | +2,48 |
03 ! | 6 | Francja | Renaud Jay Richard Jouve | 17:44,62 | +16,48 |
04 !4 | 8 | Kanada | Antoine Cyr Graham Ritchie | 17:51,09 | +22,95 |
05 !5 | 3 | Szwecja | Calle Halfvarsson Edvin Anger | 17:57,72 | +29,58 |
06 !6 | 10 | Wielka Brytania | James Clugnet Andrew Young | 18:00,66 | +32,52 |
07 !7 | 5 | Niemcy | Friedrich Moch Janosch Brugger | 18:05,68 | +37,54 |
08 !8 | 13 | Polska | Maciej Staręga Dominik Bury | 18:07,84 | +39,70 |
09 !9 | 7 | Czechy | Luděk Šeller Michal Novák | 18:11,30 | +43,16 |
10 | 9 | Stany Zjednoczone | JC Schoonmaker Ben Ogden | 18:12,87 | +44,73 |
11 | 4 | Finlandia | Niilo Moilanen Joni Mäki | 18:26,52 | +58,38 |
12 | 15 | Estonia | Marko Kilp Martin Himma | 18:33,86 | +58,40 !+1:05,72 |
13 | 12 | Szwajcaria | Roman Schaad Janik Riebli | 18:42,23 | +58,41 !+1:14,09 |
14 | 19 | Słowenia | Vili Črv Miha Šimenc | 18:55,07 | +58,42 !+1:26,93 |
15 | 16 | Austria | Benjamin Moser Lukas Mrkonjic | 19:10,00 | +58,43 !+1:41,86 |
Bibliografia
- Men Team Sprint Free- Qualification Results. data.fis-ski.com, 2023-02-26. [dostęp 2023-03-30]. (ang.).
- Men Team Sprint Free- Final Results. data.fis-ski.com, 2023-02-26. [dostęp 2023-03-30]. (ang.).