VM i bryting 2010
Verdensmesterskapet i bryting 2010 ble avholdt på Olympiastadion i Moskva, Russland fra 6. til 12. september 2010. Det ble avholdt 21 medaljeøvelser, fjorten for menn og syv for kvinner.
Medaljer
Menn
Fri stil
Vektklasse: | Gull: | Sølv: | Bronse: |
55 kg | Viktor Lebedev Russland | Toghrul Asgarov Aserbajdsjan | Frank Chamizo Cuba Yasuhiro Inaba Japan |
60 kg | Besik Kudukhov Russland | Vasyl Fedoryshyn Ukraina | Morad Mohammadi Iran Zelimkhan Huseynov Aserbajdsjan |
66 kg | Sushil Kumar India | Alan Gogayev Russland | Jabrail Hasanov Aserbajdsjan Geandry Garzón Cuba |
74 kg | Denis Tsargush Russland | Sadegh Goudarzi Iran | Gábor Hatos Ungarn Abdulkhakim Shapiyev Kasakhstan |
84 kg | Mihail Ganev Bulgaria | Zaurbek Sokhiev Usbekistan | Soslan Ktsoyev Russland Reineris Salas Cuba |
96 kg | Khetag Gazyumov Aserbajdsjan | Khadjimourat Gatsalov Russland | Aleksey Krupnyakov Kirgisistan Georgi Gogshelidze Georgia |
120 kg | Beylal Makhov Russland | Artur Taymazov Usbekistan | Levan Berianidze Georgia Ioannis Arzoumanidis Hellas |
Gresk-romersk stil
Vektklasse: | Gull: | Sølv: | Bronse: |
55 kg | Hamid Sourian Iran | Choi Gyu-jin Sør-Korea | Nazyr Mankiev Russland Roman Amoyan Armenia |
60 kg | Hasan Aliyev Aserbajdsjan | Ryutaro Matsumoto Japan | Almat Kebispayev Kasakhstan Jung Ji-hyun Sør-Korea |
66 kg | Ambako Vachadze Russland | Armen Vardanyan Ukraina | Vasıf Arzımanov Tyrkia Vitaliy Rahimov Armenia |
74 kg | Selçuk Çebi Tyrkia | Arsen Dzjulfalakjan Armenia | Imil Sharafetdinov Russland Daniar Kobonov Kirgisistan |
84 kg | Hristo Marinov Belarus | Pablo Shorey Cuba | Aleksey Mishin Russland Nenad Žugaj Kroatia |
96 kg | Amir Ali-Akbari Iran | Tsimafjej Dziejnitsjenka Belarus | Aslanbek Khushtov Russland Jimmy Lidberg Sverige |
120 kg | Mijaín López Cuba | Yuri Patrikeyev Armenia | Nurmakhan Tinaliyev Kasakhstan Rıza Kayaalp Tyrkia |
Kvinner
Fri stil
Vektklasse: | Gull: | Sølv: | Bronse: |
48 kg | Hitomi Sakamoto Japan | Larisa Oorzhak Russland | Zhao Shasha Kina Carol Huynh Canada |
51 kg | Oleksandra Kohut Ukraina | Yu Horiuchi Japan | Sofia Mattsson Sverige Zamira Rakhmanova Russland |
55 kg | Saori Yoshida Japan | Yuliya Ratkevich Aserbajdsjan | Anna Gomis Frankrike Tatiana Padilla USA |
59 kg | Soronzonboldiin Battsetseg Mongolia | Zhang Lan Kina | Ayako Shoda Japan Johanna Mattsson Sverige |
63 kg | Kaori Icho Japan | Elena Pirozhkova USA | Hanna Johansson Sverige Lubov Volosova Russland |
67 kg | Martine Dugrenier Canada | Yelena Shalygina Kasakhstan | Ifeoma Iheanacho Nigeria Alla Cherkasova Ukraina |
72 kg | Stanka Zlateva Bulgaria | Ohenewa Akuffo Canada | Ekaterina Bukina Russland Kyoko Hamaguchi Japan |
Medaljetabell
Denne seksjonen er en spire. Du kan bidra med å utvide den.
Poeng
Denne seksjonen er en spire. Du kan bidra med å utvide den.
Norske deltakere
Menn
- 60 kg: Stig André Berge
- 66 kg: Marius Thommesen
- 74 kg: Joakim Aardalen
Kvinner
- 55 kg: Gudrun Høie
- 67 kg: Maja Erlandsen
Se også
Kilder
- FILA - resultatliste
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- Live-oppdatering
Autoritetsdata