Junior-EM i friidrett 2013
Junior-EM i friidrett 2013 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Rieti | ||
Vertsland | Italia | ||
Arena(er) | Rieti | ||
Dato | 2013 | ||
Utgavenummer | 22 | ||
Deltakere | 1 010 |
Junior-EM i friidrett 2013 ble arrangert i Rieti i Italia i 2013.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Chijindu Ujah Storbritannia Storbritannia | 10.40 | Denis Dimitrov Bulgaria | 10.46 | Robert Polkowski Tyskland | 10.53 |
200 meter | Nethaneel Mitchell-Blake Storbritannia Storbritannia | 20.62 PB | Leon Reid Storbritannia Storbritannia | 20.92 | Matthew Hudson-Smith Storbritannia Storbritannia | 20.94 |
400 meter | Pavel Ivashko Russland Russland | 45.81 NJR | Patryk Dobek Polen Polen | 46.15 PB | Thomas Jordier Frankrike Frankrike | 46.21 NJR |
800 meter | Patrick Zwicker Tyskland | 1:49.58 | Aaron Botterman Belgia Belgia | 1:49.80 | Léo Morgana Frankrike Frankrike | 1:50.04 |
1500 meter | Jake Wightman Storbritannia Storbritannia | 3:44.14 | Süleyman Bekmezci Tyrkia Tyrkia | 3:44.45 | Julius Lawnik Tyskland | 3:45.43 |
5000 meter | Ali Kaya Tyrkia Tyrkia | 13:49.76 | Samuele Dini Italia Italia | 14:36.25 | Jonathan Davies Storbritannia Storbritannia | 14:36.62 |
10 000 meter | Ali Kaya Tyrkia Tyrkia | 28:31.16 CR | Lorenzo Dini Italia Italia | 29:31.11 PB | Dino Bosnjak Kroatia Kroatia | 29:59.07 |
110 meter hekk | Wilhem Belocian Frankrike Frankrike | 13.18 CR, EJR | Lorenzo Perini Italia Italia | 13.30 | Brahian Peña Sveits Sveits | 13.31 |
400 meter hekk | Timofey Chalyy Russland Russland | 49.23 CR | Aleksandr Skorobogatko Russland Russland | 50.13 | Jacob Paul Storbritannia Storbritannia | 50.71 PB |
3000 meter hinder | Zak Seddon Storbritannia Storbritannia | 8:45.91 | Viktor Bakharev Russland Russland | 8:47.81 | Ersin Tekal Tyrkia Tyrkia | 8:54.54 PB |
4 × 100 meter stafett | Polen Polen Tomasz Mudlaff Jacek Kabacinski Hubert Kalandyk Adam Jablonski | 39.80 | Tyskland Bastian Heber Robert Polkowski Maximilian Ruth Sebastian Schürmann | 39.96 | Italia Italia Giacomo Isolani Lorenzo Bilotti Roberto Rigali Eseosa Desalu | 40.00 |
4 × 400 meter stafett | Russland Russland Danil Peremetov Pavel Savin Dmitriy Khasanov Pavel Ivasjko | 3:04.87 NJR | Polen Polen Pawel Walczuk Rafal Smolen Lukasz Ozdarski Patryk Dobek | 3:05.07 | Storbritannia Storbritannia Alex Boyce Matthew Hudson-Smith Ben Snaith George Caddick | 3:05.14 |
10 km kappgang | Pavel Parshin Russland Russland | 41:01.55 | Vito Minei Italia Italia | 41:08.76 PB | Álvaro Martín Spania Spania | 41:13.95 SB |
Høydehopp | Tobias Potye Tyskland | 2.20 PB | Andrei Skabeika Belarus Belarus | 2.18 | Mikhail Akimenko Russland Russland | 2.18 |
Stavsprang | Eirik Greibrokk Dolve Norge Norge | 5.30 | Axel Chapelle Frankrike Frankrike Leonid Kobelev Russland Russland | 5.25 PB 5.25 | ||
Lengdehopp | Elliot Safo Storbritannia Storbritannia | 7.86 PB | Mathias Broothaerts Belgia Belgia | 7.84 PB | Guy-Elphège Anouman Frankrike Frankrike | 7.60 SB |
Tresteg | Levon Aghasyan Armenia Armenia | 16.01 SB | Kristian Pulli Finland Finland | 15.88 PB | Vladimir Kozlov Russland Russland | 15.85 PB |
Kulestøt | Mesud Pezer Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina | 20.44 NJR | Filip Mihaljevic Kroatia Kroatia | 20.23 | Andrzej Regin Polen Polen | 20.07 PB |
Diskoskast | Róbert Szikszai Ungarn Ungarn | 64.75 NJR | Nicholas Percy Storbritannia Storbritannia | 62.04 | Aleksandr Dobrenkiy Russland Russland | 61.54 PB |
Sleggekast | Valeriy Pronkin Russland Russland | 78.34 | Bence Pásztor Ungarn Ungarn | 77.35 PB | Marco Bortolato Italia Italia | 73.43 |
Spydkast | Julian Weber Tyskland | 79.68 PB | Maksym Bohdan Ukraina Ukraina | 78.77 NJR | German Komarov Russland Russland | 73.95 |
Tikamp | Yevgeniy Likhanov Russland Russland | 7975 pts. PB | Aleksey Cherkasov Russland Russland | 7790 pts. PB | Tim Nowak Tyskland | 7778 pts. PB |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Stella Akakpo Frankrike Frankrike | 11.52 | Sophie Papps Storbritannia Storbritannia | 11.72 | Klára Seidlová Tsjekkia Tsjekkia | 11.88 |
200 meter | Dina Asher-Smith Storbritannia Storbritannia | 23.29 | Desiree Henry Storbritannia Storbritannia | 23.56 | Tessa van Schagen Nederland Nederland | 23.65 |
400 meter | Patrycja Wyciszkiewicz Polen Polen | 51.56 NJR | Bianca Razor Romania Romania | 51.82 PB | Jekaterina Renzjina Russland Russland | 52.27 |
800 meter | Aníta Hinriksdóttir Island Island | 2:01.14 | Olena Sidorska Ukraina Ukraina | 2:01.46 | Christina Hering Tyskland | 2:03.11 PB |
1500 meter | Natalija Prysjtsjepa Ukraina Ukraina | 4:18.51 | Sofia Ennaoui Polen Polen | 4:20.20 | Aurora Dybedokken Norge Norge | 4:21.27 PB |
3000 meter | Emelia Gorecka Storbritannia Storbritannia | 9:12.53 SB | Emine Hatun Tuna Tyrkia Tyrkia | 9:25.83 PB | Anna Petrova Russland Russland | 9:30.00 |
5000 meter | Jip Vastenburg Nederland Nederland | 16:03.31 | Oona Kettunen Finland Finland | 16:03.79 PB | Elena Kudashkina Russland Russland | 16:08.12 |
100 meter hekk | Noemi Zbären Sveits Sveits | 13.17 | Sarah Lavin Irland Irland | 13.34 NJR | Héloïse Kane Frankrike Frankrike | 13.36 PB |
400 meter hekk | Hayley McLean Storbritannia Storbritannia | 57.26 PB | Joan Medjid Frankrike Frankrike | 57.34 PB | Stina Troest Danmark Danmark | 57.41 NJR |
3000 meter hinder | Oona Kettunen Finland Finland | 9:45.51 NJR | Marusa Mismas Slovenia | 9:51.15 NR | Maya Rehberg Tyskland | 10:00.04 PB |
4 × 100 meter stafett | Storbritannia Storbritannia Yasmin Miller Dina Asher-Smith Steffi Wilson Desiree Henry | 43.81 NJR | Frankrike Frankrike Solenn Compper Stella Akakpo Brigitte Ntiamoah Déborah Sananes | 44.00 | Nederland Nederland Sacha van Agt Tessa van Schagen Naomi Sedney Eefje Boons | 44.22 |
4 × 400 meter stafett | Polen Polen Malgorzata Curylo Martyna Dabrowska Adrianna Janowicz Patrycja Wyciszkiewicz | 3:32.63 NJR | Russland Russland Yana Glotova Anna Parfenova Anastasia Aslanidi Jekaterina Renzjina | 3:33.36 | Tyskland Laura Müller Maike Schachtschneider Corinne Kohlmann Christina Hering | 3:33.40 |
10 km kappgang | Anežka Drahotová Tsjekkia Tsjekkia | 44:15.87 PB | Oksana Golyatkina Russland Russland | 44:21.03 PB | Eliska Drahotová Tsjekkia Tsjekkia | 44:45.27 PB |
Høydehopp | Kateryna Tabashnyk Ukraina Ukraina | 1.90 PB | Alexandra Yaryshkina Russland Russland | 1.88 PB | Iryna Herasjtsjenko Ukraina Ukraina | 1.84 |
Stavsprang | Alayna Lutkovskaya Russland Russland | 4.30 PB | Femke Pluim Nederland Nederland | 4.25 Mal:PB | Sonia Malavisi Italia Italia | 4.20 |
Lengdehopp | Malaika Mihambo Tyskland | 6.70 PB | Jazmin Sawyers Storbritannia Storbritannia | 6.63 SB | Maryna Bekh Ukraina Ukraina | 6.44 |
Tresteg | Ottavia Cestonaro Italia Italia | 13.41 | Elena Panturoiu Romania Romania | 13.36 PB | Ana Peleteiro Spania Spania | 13.29 SB |
Kulestøt | Emel Dereli Tyrkia Tyrkia | 18.04 NJR | Sophie McKinna Storbritannia Storbritannia | 17.09 | Kätlin Piirimäe Estland Estland | 16.80 NJR |
Diskoskast | Natalya Shirobokova Russland Russland | 54.21 | Karolina Makul Polen Polen | 53.25 PB | Tetyana Yuryeva Ukraina Ukraina | 53.15 |
Sleggekast | Hanna Zinchuk Belarus Belarus | 65.44 | Réka Gyurátz Ungarn Ungarn | 65.01 PB | Beatrix Banga Ungarn Ungarn | 63.89 PB |
Spydkast | Sofi Flinck Sverige Sverige | 57.91 | Christin Hussong Tyskland | 57.90 | Sara Kolak Kroatia Kroatia | 57.79 NR |
Sjukamp | Nafissatou Thiam Belgia Belgia | 6298 pts. NR | Sofia Linde Sverige Sverige | 6081 pts. | Marjolein Lindemans Belgia Belgia | 5831 pts. |
Medaljetabell
* Vertsnasjon ( Italia)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Storbritannia (GBR) | 9 | 6 | 5 | 20 |
2 | Russland (RUS) | 8 | 7 | 6 | 21 |
3 | Tyskland (GER) | 4 | 2 | 6 | 12 |
4 | Polen (POL) | 3 | 4 | 1 | 8 |
5 | Tyrkia (TUR) | 3 | 2 | 1 | 6 |
6 | Frankrike (FRA) | 2 | 3 | 4 | 9 |
7 | Ukraina (UKR) | 2 | 2 | 3 | 7 |
8 | Italia (ITA)* | 1 | 4 | 3 | 8 |
9 | Belgia (BEL) | 1 | 2 | 1 | 4 |
Ungarn (HUN) | 1 | 2 | 1 | 4 | |
11 | Finland (FIN) | 1 | 2 | 0 | 3 |
12 | Nederland (NED) | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Belarus (BLR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Sverige (SWE) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
15 | Tsjekkia (CZE) | 1 | 0 | 2 | 3 |
16 | Norge (NOR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Sveits (SUI) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
18 | Armenia (ARM) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Bosnia-Hercegovina (BIH) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Island (ISL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
21 | Romania (ROU) | 0 | 2 | 0 | 2 |
22 | Kroatia (CRO) | 0 | 1 | 2 | 3 |
23 | Bulgaria (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Irland (IRL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovenia (SLO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
26 | Spania (ESP) | 0 | 0 | 2 | 2 |
27 | Danmark (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Estland (EST) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt (28 land) | 44 | 45 | 43 | 132 |
Referanser
- ^ «European Athletics Championships Statistics Junior – Men».