Interlands Oostenrijks voetbalelftal 2020-2029
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het Oostenrijks voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands
2020
| ||||
4 september UEFA Nations League Groep B1 № 784 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Noorwegen | 1 – 2 | Oostenrijk[2] | Ullevaalstadion, Oslo Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Mattias Gestranius (FIN) |
Erling Braut Haaland 66' | 35' Michael Gregoritsch 54' Marcel Sabitzer |
| ||||
7 september UEFA Nations League Groep B1 № 785 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [4] | 2 – 3 | Roemenië[5] | Wörtherseestadion, Klagenfurt Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Glenn Nyberg (SWE) |
Christoph Baumgartner 17' Karim Onisiwo 81' | 3' Denis Alibec 51' Dragoș Grigore 70' Alexandru Maxim |
| ||||
7 oktober Vriendschappelijk № 786 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+2) | Oostenrijk [6] | 2 – 1 | Griekenland[7] | Wörtherseestadion, Klagenfurt Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Matej Jug (SVN) |
Adrian Grbić 77' Christoph Baumgartner 80' | 63' Kostas Fortounis |
| ||||
11 oktober UEFA Nations League Groep B1 № 787 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC+1) | Noord-Ierland | 0 – 1 | Oostenrijk | Windsor Park, Belfast Toeschouwers: 600 Scheidsrechter: Petr Ardeleánu (CZE) |
42' Michael Gregoritsch |
| ||||
14 oktober UEFA Nations League Groep B1 № 788 «onderlinge duels» 21:45 uur (UTC+3) | Roemenië | 0 – 1 | Oostenrijk[8][9] | Ilie Oanăstadion, Ploiești Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Daniel Stefański (POL) |
76' Alessandro Schöpf |
| ||||
11 november Vriendschappelijk № 789 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+1) | Luxemburg [10] | 0 – 3 | Oostenrijk[11] | Stade Josy Barthel, Luxemburg Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Amaury Delerue (FRA) |
61' Gernot Trauner 83' Adrian Grbić 90+1' Philipp Wiesinger |
| ||||
15 november UEFA Nations League Groep B1 № 790 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk | 2 – 1 | Noord-Ierland[12][13] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Maurizio Mariani (ITA) |
Louis Schaub 81' Adrian Grbić 87' | 75' Josh Magennis |
| ||||
18 november UEFA Nations League Groep B1 № 791 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk [14] | 1 – 1[15] | Noorwegen[16] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Benoît Bastien (FRA) |
Adrian Grbić 90+4' | 68' Ghayas Zahid |
2021
| ||||
25 maart WK-kwalificatie Groep F № 792 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC) | Schotland [17] | 2 – 2 | Oostenrijk | Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Carlos del Cerro Grande (ESP) |
Grant Hanley 71' John McGinn 85' | 56' Saša Kalajdžić 80' Saša Kalajdžić |
| ||||
28 maart WK-kwalificatie Groep F № 793 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [18] | 3 – 1[19] | Faeröer[20] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Kateryna Monzoel (UKR) |
Aleksandar Dragović 30' Christoph Baumgartner 37' Saša Kalajdžić 44' | 19' Sonni Nattestad |
| ||||
31 maart WK-kwalificatie Groep F № 794 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [21][22] | 0 – 4 | Denemarken | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0[3] Scheidsrechter: Artur Soares Dias (POR) |
58' Andreas Skov Olsen 63' Joakim Mæhle 67' Pierre-Emile Højbjerg 75' Andreas Skov Olsen |
| ||||
2 juni Vriendschappelijk № 795 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Engeland [23] | 1 – 0 | Oostenrijk[24] | Riverside Stadium, Middlesbrough Toeschouwers: 6.606 Scheidsrechter: Lawrence Visser (BEL) |
Bukayo Saka 57' |
| ||||
6 juni Vriendschappelijk № 796 «onderlinge duels» 17:30 uur (UTC+2) | Oostenrijk [25] | 0 – 0 | Slowakije | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: Urs Schnyder (SUI) |
EK 2020 |
---|
Zie Oostenrijk op het Europees kampioenschap voetbal 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
| ||||
13 juni EK-eindronde Groep C № 797 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+3) | Oostenrijk | 3 – 1 | Noord-Macedonië | Arena Națională, Boekarest Toeschouwers: 9.082 Scheidsrechter: Andreas Ekberg (SWE) Video-assistent: Bastian Dankert (GER) |
Konrad Laimer 18' Michael Gregoritsch 78' Marko Arnautović 89' | Verslag | 28' Goran Pandev |
| ||||
17 juni EK-eindronde Groep C № 798 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+2) | Nederland | 2 – 0 | Oostenrijk | Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 15.243 Scheidsrechter: Orel Grinfeeld (ISR) Video-assistent: Paweł Gil (POL) |
Memphis Depay 11' (pen.) Denzel Dumfries 67' | Verslag |
| ||||
21 juni EK-eindronde Groep C № 799 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+3) | Oekraïne | 0 – 1 | Oostenrijk | Arena Națională, Boekarest Toeschouwers: 10.472 Scheidsrechter: Cüneyt Çakır (TUR) Video-assistent: Massimiliano Irrati (ITA) |
Verslag | 21' Christoph Baumgartner |
| ||||
26 juni EK-eindronde Achtste finale № 800 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Italië | 2 – 1 (n.v.) | Oostenrijk | Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 18.910 Scheidsrechter: Anthony Taylor (ENG) Video-assistent: Stuart Attwell (ENG) |
Federico Chiesa 95' Matteo Pessina 105' | Verslag | 114' Saša Kalajdžić |
| ||||
1 september WK-kwalificatie Groep F № 801 «onderlinge duels» 22:15 uur (UTC+3)[26] | Moldavië [27] | 0 – 2[28] | Oostenrijk | Stadionul Zimbru, Chisinau Toeschouwers: 3.945 Scheidsrechter: Paul Tierney (ENG) Video-assistent: Jarred Gillett (AUS) |
45+1' Christoph Baumgartner 90+4' Marko Arnautović |
| ||||
4 september WK-kwalificatie Groep F № 802 «onderlinge duels» 21:45 uur (UTC+3) | Israël | 5 – 2 | Oostenrijk[29] | Sammy Oferstadion, Haifa Toeschouwers: 13.550 Scheidsrechter: Felix Zwayer (GER) Video-assistent: Sascha Stegemann (GER) |
Manor Solomon 5' Moanes Dabour 20' Eran Zahavi 33' Shon Weissman 59' Eran Zahavi 90' | 42' Christoph Baumgartner 55' Marko Arnautović |
| ||||
7 september WK-kwalificatie Groep F № 803 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | 0 – 1 | Schotland[30] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 18.800 Scheidsrechter: Georgi Kabakov (BUL) Video-assistent: Pol van Boekel (NED) |
30' (pen.) Lyndon Dykes |
| ||||
9 oktober WK-kwalificatie Groep F № 804 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC+1) | Faeröer [31][32] | 0 – 2 | Oostenrijk[33] | Tórsvøllur, Tórshavn Toeschouwers: 3.021 Scheidsrechter: Irfan Peljto (BIH) Video-assistent: Daniele Doveri (ITA) |
26' Konrad Laimer 48' Marcel Sabitzer |
| ||||
12 oktober WK-kwalificatie Groep F № 805 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Denemarken [34] | 1 – 0 | Oostenrijk[35] | Parken, Kopenhagen Toeschouwers: 35.843 Scheidsrechter: Ivan Kružliak (SVK) Video-assistent: Paolo Valeri (ITA) |
Joakim Mæhle 53' |
| ||||
12 november WK-kwalificatie Groep F № 806 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk [36] | 4 – 2 | Israël[37] | Wörtherseestadion, Klagenfurt Toeschouwers: 4.300 Scheidsrechter: Ovidiu Haţegan (ROU) Video-assistent: Massimiliano Irrati (ITA) |
Marko Arnautović 51' (pen.) Louis Schaub 62' Louis Schaub 72' Marcel Sabitzer 84' | 33' Nir Bitton 59' Dor Peretz |
| ||||
15 november WK-kwalificatie Groep F № 807 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk | 4 – 1 | Moldavië[38][39] | Wörtherseestadion, Klagenfurt Toeschouwers: 1.800 Scheidsrechter: Aleksandar Stavrev (MKD) Video-assistent: Mete Kalkavan (TUR) |
Marko Arnautović 4' Christopher Trimmel 22' Marko Arnautović 55' (pen.) Dejan Ljubicic 83' | 60' Ion Nicolăescu |
2022
| ||||
24 maart WK-kwalificatie Play-offs № 808 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC) | Wales | 2 – 1 | Oostenrijk | Cardiff City Stadium, Cardiff Toeschouwers: 32.053 Scheidsrechter: Szymon Marciniak (POL) Video-assistent: Tomasz Kwiatkowski (POL) |
Gareth Bale 25' Gareth Bale 51' | 65' (e.d.) Ben Davies |
| ||||
29 maart Vriendschappelijk № 809 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [40][41][42] | 2 – 2 | Schotland | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 6.600 Scheidsrechter: Tamás Bognár (HUN) |
Michael Gregoritsch 75' Alessandro Schöpf 82' | 28' Jack Hendry 56' John McGinn |
| ||||
3 juni UEFA Nations League Groep A1 № 810 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Kroatië | 0 – 3 | Oostenrijk[43] | Stadion Gradski vrt, Osijek Toeschouwers: 13.994 Scheidsrechter: Chris Kavanagh (ENG) Video-assistent: David Coote (ENG) |
41' Marko Arnautović 54' Michael Gregoritsch 57' Marcel Sabitzer |
| ||||
6 juni UEFA Nations League Groep A1 № 811 «onderlinge duels» 22:15 uur (UTC+2)[44] | Oostenrijk [45] | 1 – 2 | Denemarken | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 18.700 Scheidsrechter: William Collum (SCO) Video-assistent: Kevin Blom (NED) |
Xaver Schlager 67' | 28' Pierre-Emile Højbjerg 84' Jens Stryger Larsen |
| ||||
10 juni UEFA Nations League Groep A1 № 812 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | 1 – 1 | Frankrijk[46] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 44.800 Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos (GRE) Video-assistent: Massimiliano Irrati (ITA) |
Andreas Weimann 37' | 83' Kylian Mbappé |
| ||||
13 juni UEFA Nations League Groep A1 № 813 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Denemarken | 2 – 0 | Oostenrijk[47] | Parken, Kopenhagen Toeschouwers: 35.230 Scheidsrechter: Alejandro Hernández (ESP) Video-assistent: Guillermo Cuadra Fernández (ESP) |
Jonas Wind 21' Andreas Skov Olsen 37' |
| ||||
22 september UEFA Nations League Groep A1 № 814 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Frankrijk [48] | 2 – 0 | Oostenrijk[49] | Stade de France, Saint-Denis Toeschouwers: 70.188 Scheidsrechter: Andreas Ekberg (SWE) Video-assistent: José María Sánchez Martínez (ESP) |
Kylian Mbappé 56' Olivier Giroud 65' |
| ||||
25 september UEFA Nations League Groep A1 № 815 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [50][51] | 1 – 3 | Kroatië[52] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 45.700 Scheidsrechter: Artur Soares Dias (POR) Video-assistent: Tiago Martins (POR) |
Christoph Baumgartner 9' | 6' Luka Modrić 69' Marko Livaja 72' Dejan Lovren |
| ||||
16 november Vriendschappelijk № 816 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Andorra [53] | 0 – 1[54] | Oostenrijk[55] | Estadio La Rosaleda, Málaga Toeschouwers: 150 Scheidsrechter: José Munuera Montero (ESP) |
87' Marko Arnautović |
| ||||
20 november Vriendschappelijk № 817 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk | 2 – 0 | Italië[56][57] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Christian Dingert (GER) |
Xaver Schlager 6' David Alaba 35' |
2023
| ||||
24 maart EK-kwalificatie Groep F № 818 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk | 4 – 1 | Azerbeidzjan[58] | Raiffeisen Arena, Linz Toeschouwers: 16.500 Scheidsrechter: Bartosz Frankowski (POL) Video-assistent: Paweł Raczkowski (POL) |
Marcel Sabitzer 28' Michael Gregoritsch 29' Marcel Sabitzer 50' Christoph Baumgartner 69' | 64' Emin Mahmudov |
| ||||
27 maart EK-kwalificatie Groep F № 819 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [59] | 2 – 1[60] | Estland[61] | Raiffeisen Arena, Linz Toeschouwers: 16.500 Scheidsrechter: Enea Jorgji (ALB) Video-assistent: Daniele Chiffi (ITA) |
Florian Kainz 68' Michael Gregoritsch 88' | 25' Rauno Sappinen |
| ||||
17 juni EK-kwalificatie Groep F № 820 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | België [62] | 1 – 1 | Oostenrijk[63] | Koning Boudewijnstadion, Brussel Toeschouwers: 39.237 Scheidsrechter: Jérôme Brisard (FRA) Video-assistent: Stéphanie Frappart (FRA) |
Romelu Lukaku 61' | 22' (e.d.) Orel Mangala |
| ||||
20 juni EK-kwalificatie Groep F № 821 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | 2 – 0 | Zweden | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 46.300 Scheidsrechter: Marco Guida (ITA) Video-assistent: Marco Di Bello (ITA) |
Christoph Baumgartner 81' Christoph Baumgartner 89' |
| ||||
7 september Vriendschappelijk № 822 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+2) | Oostenrijk [64] | 1 – 1[65] | Moldavië[66] | Raiffeisen Arena, Linz Toeschouwers: 13.200 Scheidsrechter: Robert Jones (ENG) |
Michael Gregoritsch 50' | 3' Vitalie Damașcan |
| ||||
12 september EK-kwalificatie Groep F № 823 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Zweden | 1 – 3 | Oostenrijk[67] | Friends Arena, Solna Toeschouwers: 43.228 Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük (NED) Video-assistent: Pol van Boekel (NED) |
Emil Holm 90' | 53' Michael Gregoritsch 56' Marko Arnautović 69' (pen.) Marko Arnautović |
| ||||
13 oktober EK-kwalificatie Groep F № 824 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk [68] | 2 – 3[69] | België[70][71] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 47.000 Scheidsrechter: Jesús Gil Manzano (ESP) Video-assistent: Carlos del Cerro Grande (ESP) |
Konrad Laimer 72' Marcel Sabitzer 84' (pen.) | 12' Dodi Lukebakio 55' Dodi Lukebakio 58' Romelu Lukaku |
| ||||
16 oktober EK-kwalificatie Groep F № 825 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+4) | Azerbeidzjan | 0 – 1[72][73] | Oostenrijk[74] | Tofikh Bakhramovstadion, Bakoe Toeschouwers: 4.446 Scheidsrechter: Aristotelis Diamantopoulos (GRE) Video-assistent: Aggelos Evangelou (GRE) |
48' (pen.) Marcel Sabitzer |
| ||||
16 november EK-kwalificatie Groep F № 826 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+2) | Estland [75] | 0 – 2 | Oostenrijk[76] | A. Le Coq Arena, Tallinn Toeschouwers: 4.488 Scheidsrechter: Nikola Dabanović (MNE) Video-assistent: Mario Zebec (CRO) |
26' Konrad Laimer 40' Philipp Lienhart |
| ||||
21 november Vriendschappelijk № 827 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk [77] | 2 – 0[78] | Duitsland[79] | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 46.000 Scheidsrechter: Slavko Vinčić (SVN) Video-assistent: Ovidiu Haţegan (ROU) |
Marcel Sabitzer 29' Christoph Baumgartner 73' |
2024
| ||||
23 maart Vriendschappelijk № 828 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Slowakije [80] | 0 – 2 | Oostenrijk[81] | Národný futbalový štadión, Bratislava Toeschouwers: 9.912 Scheidsrechter: Trustin Farrugia Cann (MLT) |
1' Christoph Baumgartner 82' Andreas Weimann |
| ||||
26 maart Vriendschappelijk № 829 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) | Oostenrijk | 6 – 1 | Turkije | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 38.500 Scheidsrechter: Daniele Chiffi (ITA) Video-assistent: Valerio Marini (ITA) |
Xaver Schlager 2' Michael Gregoritsch 44' Michael Gregoritsch 48' Michael Gregoritsch 59' (pen.) Christoph Baumgartner 78' (pen.) Maximilian Entrup 90+5' | 25' (pen.) Hakan Çalhanoğlu |
| ||||
4 juni Vriendschappelijk № 830 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | – | Servië | Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: António Nobre (POR) |
| ||||
8 juni Vriendschappelijk № 831 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zwitserland | – | Oostenrijk | Kybunpark, Sankt Gallen Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: Maria Sole Ferrieri Caputi (ITA) |
EK 2024 |
---|
| ||||
17 juni EK-eindronde Groep D № 832 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+2) | Oostenrijk | – | Frankrijk | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
21 juni EK-eindronde Groep D № 833 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Polen | – | Oostenrijk | Olympiastadion, Berlijn Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
25 juni EK-eindronde Groep D № 834 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Nederland | – | Oostenrijk | Olympiastadion, Berlijn Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
6 september UEFA Nations League Groep B3 № 835 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Slovenië | – | Oostenrijk | Stožicestadion, Ljubljana Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
9 september UEFA Nations League Groep B3 № 836 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Noorwegen | – | Oostenrijk | Ullevaalstadion, Oslo Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
10 oktober UEFA Nations League Groep B3 № 837 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | – | Kazachstan | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
13 oktober UEFA Nations League Groep B3 № 838 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) | Oostenrijk | – | Noorwegen | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
14 november UEFA Nations League Groep B3 № 839 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+5) | Kazachstan | – | Oostenrijk | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
17 november UEFA Nations League Groep B3 № 840 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Oostenrijk | – | Slovenië | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
Bronnen, noten en/of referenties
|